Definicja Sbc. Co znaczy elektrohydrauliczny układ hamulcowy, umożliwiający wiele szybszą reakcję.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sbc

Co znaczy SBC: Sensotronic Brake Control, elektrohydrauliczny układ hamulcowy, umożliwiający wiele szybszą reakcję niż w razie urządzenia konwencjonalnego. Dzięki niemu auto może skutecznie skrócić własną drogę hamowania. Jego działanie opiera się na szczególnych czujnikach działających podobnie do ABS i ESP. W trakcie naciskania pedału hamulca, czynniki przekazywane są do specjalnego mikrokomputera, który wylicza opierając się na prędkości, obrotów i innych warunków na drodze, najlepszy rozkład siły hamowania na poszczególne koła. W sytuacji potrzeby nagłego i bardzo mocnego hamowania, mechanizm ten posiada szczególną rezerwę wysokiego ciśnienia, która jest używana przy szczególnych przypadkach.

Definicja Sprzęgło Visco:
Co to jest używane jest między innymi przy wentylatorach, łącząc i przenosząc okres obrotowy z wału napędowego na wieniec wentylatora i regulując tym samym szybkość obrotów wentylatora w zależności od temp sbc.
Definicja Sworzeń Wahacza:
Co to jest Sworzeń wahacza jest elementem wahacza, który przykręcony jest do zwrotnicy koła. W zawieszeniach wielowahaczowych występuje oczywiście przy jednym kole sporo wahaczy. Producenci: Tencar sbc.
Definicja Spryskiwacz:
Co to jest system składający się najczęściej z elektrycznej pompki, zbiorniczka i przewodów, którego zadaniem jest rozpryskiwanie płynu do spryskiwaczy (ewentualnie wody) na daną powierzchnię w celu usunięcia sbc.
Definicja Skrzynia Korbowa:
Co to jest zwana także kadłubem silnika, to dolna część bloku silnika spalinowego, gdzie znajduje się takie podzespoły jak wał korbowy czy korbowód. Od dołu ograniczona jest miską olejową, zaś od góry sbc.

Czym jest SBC znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: