Definicja Wankla Silnik. Co znaczy którego tłok zamiast ruchu postępowo-zwrotnego wykonuje ruch.
silnik wankla co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wankla Silnik

Co znaczy SILNIK WANKLA: Rodzaj silnika spalinowego, którego tłok zamiast ruchu postępowo-zwrotnego wykonuje ruch obrotowy. Technologia przygotowana poprzez niemieckiego konstruktora Felixa Wankla cechuje się prostotą działania i wysoką wydajnością, ale nie jest pozbawiona kilku poważnych wad. W silniku Wankla tłok zbliżony jest w swoim kształcie do trójkąta, który umieszczony został w eliptycznym korpusie. Obracając się tworzy cztery komory: ssawną, sprężania, rozprężania i wydechową. Adekwatnie do kąta obrotu tłoku, komory te zmieniają kształt, a również objętość. W okresie jednego obrotu tłoka, silnik potrafi wykonać całkowity cykl pracy.Silnik Wankla posiada zalety takie jak zwartość konstrukcji, wysoka moc jednostkowa, płynność działania, a również prostota budowy. Pomimo tych plusów nie spotkał się on z szerokim zainteresowaniem. Największą przeszkodą w masowym wykorzystaniu tego typu silnika jest kilka przeszkód technologicznych i wad. Jedną z nich jest wysokie zużycie paliwa i emisja spalin. Poważnym niedomaganiem rozwiązania tego typu jest szybkie zużycie krawędzi wirnika, doprowadzające do nieszczelności i przepływu gazów, pomiędzy poszczególnymi częściami komory spalania. Tak więc niewiele które silniki Wankla mogą dorównać żywotnością konstrukcjom konwencjonalnym.

Definicja SH-AWD:
Co to jest Wheele Drive, mechanizm pozwala na swobodne przekazywanie optymalnej siły napędowej na każde z kół. Mechanizm może rozdzielać moc zarówno pomiędzy tylną a przednią osią i lewą i prawą stroną silnik wankla.
Definicja Serwo Hamulca:
Co to jest wspomagająca pompę hamulcową w przepływie płynu hamulcowego do przedmiotów układu hamulcowego przy kołach pojazdu. Serwo to układ wspomagania tego procesu przy udziale podciśnienia działającego na silnik wankla.
Definicja Świeca Zapłonowa:
Co to jest jeden z głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym benzyną (lecz również LPG, CNG, bioetanolem). Jej zadaniem jest doprowadzenie do wyładowania elektrycznego w komorze spalania silnik wankla.
Definicja Światła Przeciwmgielne:
Co to jest przeciwmgielne albo przeciwmgłowe służą do oświetlenia drogi w uwarunkowaniach niedostatecznej przejrzystości powietrza, raczej w trakcie mgły. Wyróżniamy przednie i tylne światła przeciwmgielne silnik wankla.

Czym jest Silnik Wankla znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: