Definicja Smt. Co znaczy Transmission, sekwencyjna skrzynia biegów umożliwia zmianę biegów bez.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Smt

Co znaczy SMT: Sequential Manual Transmission, sekwencyjna skrzynia biegów umożliwia zmianę biegów bez konieczności włączania sprzęgła. Ta zaawansowana metoda została zaczerpnięta z bolidów Formuły 1, gdzie dotąd była użytkowana. Pozwala ona kierowcy skoncentrować uwagę tylko na przyspieszaniu i hamowaniu samochodem, co jest szczególnie istotne w trakcie szybkiego wykonywania trudnych manewrów takich jak wymijanie albo wyprzedzanie. Układ SMT automatycznie włącza sprzęgło, wykorzystując w tym celu siłownik hydrauliczny, dostosowując równocześnie przy użyciu elektronicznie sterowanej przepustnicy, szybkość obrotową silnika, do biegu włączanego poprzez moduł sterujący opierając się na sygnałów z czujników. Kierowca dokonuje zmiany biegów dzięki specjalnej dźwigni bądź także dzięki opcjonalnym przyciskom sterującym, które zostały umieszczone w kierownicy.

Definicja S Tronic:
Co to jest zautomatyzowana 6-stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło. Zmiana przełożeń dzieje się automatycznie albo ręcznie. To jest odpowiednik skrzyni DSG w Audi. Dwusprzęgłowa smt.
Definicja Silnik Wankla:
Co to jest spalinowego, którego tłok zamiast ruchu postępowo-zwrotnego wykonuje ruch obrotowy. Technologia przygotowana poprzez niemieckiego konstruktora Felixa Wankla cechuje się prostotą działania i wysoką smt.
Definicja Światła Tylne:
Co to jest za zadanie wywołać, aby poruszający się auto był widoczny poprzez innych uczestników ruchu drogowego. Pośród świateł, jakie znajdują się w tylnej części auta obowiązkowo powinny się znajdować smt.
Definicja Sprężyna:
Co to jest resorujący zawieszenia w samochodach, wykonany przeważnie ze stali. W zależności od konstrukcji mogą występować różne typy sprężyn, jednak w razie pojazdów mechanicznych z reguły mamy do czynienia ze smt.

Czym jest SMT znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: