Definicja Smt. Co znaczy Transmission, sekwencyjna skrzynia biegów umożliwia zmianę biegów bez.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Smt

Co znaczy SMT: Sequential Manual Transmission, sekwencyjna skrzynia biegów umożliwia zmianę biegów bez konieczności włączania sprzęgła. Ta zaawansowana metoda została zaczerpnięta z bolidów Formuły 1, gdzie dotąd była użytkowana. Pozwala ona kierowcy skoncentrować uwagę tylko na przyspieszaniu i hamowaniu samochodem, co jest szczególnie istotne w trakcie szybkiego wykonywania trudnych manewrów takich jak wymijanie albo wyprzedzanie. Układ SMT automatycznie włącza sprzęgło, wykorzystując w tym celu siłownik hydrauliczny, dostosowując równocześnie przy użyciu elektronicznie sterowanej przepustnicy, szybkość obrotową silnika, do biegu włączanego poprzez moduł sterujący opierając się na sygnałów z czujników. Kierowca dokonuje zmiany biegów dzięki specjalnej dźwigni bądź także dzięki opcjonalnym przyciskom sterującym, które zostały umieszczone w kierownicy.

Definicja Skrzynia Rozdzielcza:
Co to jest rozdzielcza to przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż jedną oś, w tym oczywiście w samochodach terenowych. Skrzynia rozdzielcza służy do rozdziału momentu obrotowego na poszczególne smt.
Definicja Sterowanie Wtryskiem:
Co to jest wtryskiem paliwa ma za zadanie wprowadzić do cylindra odpowiednią mieszankę paliwa (w odpowiednich proporcjach). Optymalne sterowanie wtryskiem paliwa może przyczynić się i do powiększenia osiągów, i smt.
Definicja Serwo Hamulca:
Co to jest wspomagająca pompę hamulcową w przepływie płynu hamulcowego do przedmiotów układu hamulcowego przy kołach pojazdu. Serwo to układ wspomagania tego procesu przy udziale podciśnienia działającego na smt.
Definicja Sprzęgło:
Co to jest głównych przedmiotów układu napędowego, który łączy silnik ze skrzynią biegów. Sprzęgło pozwala na chwilowe odłączenie wału korbowego od całego systemu (naciśnięcie pedału sprzęgła), dzięki czemu smt.

Czym jest SMT znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: