Definicja Przednie Światła. Co znaczy popularnie zwane reflektory, to jeden z głownych przedmiotów.
światła przednie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Przednie Światła

Co znaczy ŚWIATŁA PRZEDNIE: Światła przednie, a więc popularnie zwane reflektory, to jeden z głownych przedmiotów wyposażenia samochodu, którego zadaniem jest oświetlenie drogi przed samochodem, a również spowodowanie, iż jesteśmy lepiej widoczni poprzez innych uczestników dróg. Odpowiednio z przepisami obowiązującymi na polskim rynku zbiór przednich świateł powinien obejmować światła pozycyjne, mijania (tak zwany krótkie) i drogowe (tak zwany długie), a również kierunkowskazy. W coraz większej liczbie oferowanych na rynku samochodów pośród przednich świateł znajdziemy także światła przeciwmgłowe, aczkolwiek nie stanowią one obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Szczególnym rodzajem oświetlenia są ponadto światła do jazdy dziennej, które mogą być użytkowane pośrodku dnia w takich państwach, gdzie istnieje wymóg jazdy z włączonymi światłami poprzez całą dobę, chyba iż regulaminy wyraźnie mówią, że powinny to być jednak światła mijania. Pośród najnowszych rozwiązań, jakie można spotkać w temacie przednich świateł na czoło wysuwają się światła ksenonowe czy tak zwany biksenony, a również światła adaptacyjne, a więc doświetlające zakręty, gdzie źródło światła obraca się do wewnątrz zakrętu.Producenci: Abakus, Bosch, Hans Pries, Hella, Leart, Magneti Marelli, Prasco, Valeo.

Definicja S Tronic:
Co to jest zautomatyzowana 6-stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło. Zmiana przełożeń dzieje się automatycznie albo ręcznie. To jest odpowiednik skrzyni DSG w Audi. Dwusprzęgłowa światła przednie.
Definicja Skrzynia Rozdzielcza:
Co to jest rozdzielcza to przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż jedną oś, w tym oczywiście w samochodach terenowych. Skrzynia rozdzielcza służy do rozdziału momentu obrotowego na poszczególne światła przednie.
Definicja SUV:
Co to jest Vehicle, pojazd sportowo - użytkowy. Pod tym hasłem kryje się auto, który jest łączy w sobie cechy samochodu osobowego i terenowego, przy zachowaniu odpowiedniego luksusu wyposazenia. Terenowe światła przednie.
Definicja Sworzeń Wahacza:
Co to jest Sworzeń wahacza jest elementem wahacza, który przykręcony jest do zwrotnicy koła. W zawieszeniach wielowahaczowych występuje oczywiście przy jednym kole sporo wahaczy. Producenci: Tencar światła przednie.

Czym jest Światła przednie znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: