Do czego Zapłonowa Świeca. Co znaczy głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym.
zapłonowa świeca co to jest

Czy przydatne?

Zapłonowa Świeca w samochodzie

Co znaczy ŚWIECA ZAPŁONOWA: Świeca zapłonowa to jeden z głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym benzyną (lecz również LPG, CNG, bioetanolem). Jej zadaniem jest doprowadzenie do wyładowania elektrycznego w komorze spalania, dzięki czemu następuje zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze. Z racji na specyfikę i środowisko pracy świece zapłonowe muszą charakteryzować się wysoką odpornością na obciążenia chemiczne, termiczne i mechaniczne. Kluczowym elementem świecy zapłonowej są elektrody - jedna centralna i od jednej (klasyczna świeca zapłonowa) do trzech elektrod (świeca wieloelektrodowa) bocznych (masowych). Między elektrodami powstaje właśnie iskra, dlatego niezmiernie istotna jest poprawna odległość w razie świecy klasycznej.Producenci: Autolite, Beru, Bosch, Denso, NGK.

Co znaczy Sprzęgło:
Porównanie głównych przedmiotów układu napędowego, który łączy silnik ze skrzynią biegów. Sprzęgło pozwala na chwilowe odłączenie wału korbowego od całego systemu (naciśnięcie pedału sprzęgła), dzięki czemu świeca zapłonowa co znaczy.
Krzyżówka Silnik Wankla:
Dlaczego spalinowego, którego tłok zamiast ruchu postępowo-zwrotnego wykonuje ruch obrotowy. Technologia przygotowana poprzez niemieckiego konstruktora Felixa Wankla cechuje się prostotą działania i wysoką świeca zapłonowa krzyżówka.
Co to jest Sedan:
Jak lepiej nadwozia trójbryłowego, którego właściwością charakterystyczną jest elegancki i klasyczny wygląd. Ono jest typem zamkniętym, który posiada bardzo wyraźnie oddzielony przedział silnikowy i bagażowy. W świeca zapłonowa co to jest.
Słownik Światła Przeciwmgielne:
Kiedy przeciwmgielne albo przeciwmgłowe służą do oświetlenia drogi w uwarunkowaniach niedostatecznej przejrzystości powietrza, raczej w trakcie mgły. Wyróżniamy przednie i tylne światła przeciwmgielne świeca zapłonowa słownik.

Do czego służy Świeca zapłonowa w samochodzie Jak działa S .

  • Dodano:
  • Autor: