Definicja Zapłonowa Świeca. Co znaczy głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym.
świeca zapłonowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zapłonowa Świeca

Co znaczy ŚWIECA ZAPŁONOWA: Świeca zapłonowa to jeden z głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym benzyną (lecz również LPG, CNG, bioetanolem). Jej zadaniem jest doprowadzenie do wyładowania elektrycznego w komorze spalania, dzięki czemu następuje zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze. Z racji na specyfikę i środowisko pracy świece zapłonowe muszą charakteryzować się wysoką odpornością na obciążenia chemiczne, termiczne i mechaniczne. Kluczowym elementem świecy zapłonowej są elektrody - jedna centralna i od jednej (klasyczna świeca zapłonowa) do trzech elektrod (świeca wieloelektrodowa) bocznych (masowych). Między elektrodami powstaje właśnie iskra, dlatego niezmiernie istotna jest poprawna odległość w razie świecy klasycznej.Producenci: Autolite, Beru, Bosch, Denso, NGK.

Definicja S Tronic:
Co to jest zautomatyzowana 6-stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło. Zmiana przełożeń dzieje się automatycznie albo ręcznie. To jest odpowiednik skrzyni DSG w Audi. Dwusprzęgłowa świeca zapłonowa.
Definicja Sprzęgło Visco:
Co to jest używane jest między innymi przy wentylatorach, łącząc i przenosząc okres obrotowy z wału napędowego na wieniec wentylatora i regulując tym samym szybkość obrotów wentylatora w zależności od temp świeca zapłonowa.
Definicja Sygnał Dźwiękowy:
Co to jest zwany także popularnie klaksonem, to konieczny obiekt wyposażenia każdego samochodu, który służy do ostrzegania o grożącym niebezpieczeństwie innych współuczestników ruchu drogowego dzięki ciągłego i świeca zapłonowa.
Definicja Silniczek Spryskiwacza Szyb:
Co to jest To rodzaj elektrycznego systemu dzięki któremu pompowany jest środek czyszczący do układu/pompek spryskiwaczy, a w dalszym ciągu rozpylany na szyby pojazdu. Producenci: Magneti-Marelli, 3RG świeca zapłonowa.

Czym jest Świeca zapłonowa znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: