Definicja Zapłonowa Świeca. Co znaczy głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym.
świeca zapłonowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zapłonowa Świeca

Co znaczy ŚWIECA ZAPŁONOWA: Świeca zapłonowa to jeden z głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym benzyną (lecz również LPG, CNG, bioetanolem). Jej zadaniem jest doprowadzenie do wyładowania elektrycznego w komorze spalania, dzięki czemu następuje zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze. Z racji na specyfikę i środowisko pracy świece zapłonowe muszą charakteryzować się wysoką odpornością na obciążenia chemiczne, termiczne i mechaniczne. Kluczowym elementem świecy zapłonowej są elektrody - jedna centralna i od jednej (klasyczna świeca zapłonowa) do trzech elektrod (świeca wieloelektrodowa) bocznych (masowych). Między elektrodami powstaje właśnie iskra, dlatego niezmiernie istotna jest poprawna odległość w razie świecy klasycznej.Producenci: Autolite, Beru, Bosch, Denso, NGK.

Definicja Snow Motion:
Co to jest zaopatrzone w klasyczny mechanizm antypoślizgowy (ASR) umożliwiają regulację poślizgu kółpędnych. Jednak w ekstremalnych uwarunkowaniach eksploatacji ten mechanizm może utrudniać poruszanie się. By świeca zapłonowa.
Definicja SMT:
Co to jest Transmission, sekwencyjna skrzynia biegów umożliwia zmianę biegów bez konieczności włączania sprzęgła. Ta zaawansowana metoda została zaczerpnięta z bolidów Formuły 1, gdzie dotąd była użytkowana świeca zapłonowa.
Definicja Sterowanie Wtryskiem:
Co to jest wtryskiem paliwa ma za zadanie wprowadzić do cylindra odpowiednią mieszankę paliwa (w odpowiednich proporcjach). Optymalne sterowanie wtryskiem paliwa może przyczynić się i do powiększenia osiągów, i świeca zapłonowa.
Definicja Silnik Krokowy:
Co to jest zwany także nastawnikiem biegu jałowego, służy do regulacji obrotów biegu jałowego i umiejscowiony jest przeważnie w pobliżu przepustnicy. To jest mały i bardzo dokładny silnik elektryczny świeca zapłonowa.

Czym jest Świeca zapłonowa znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: