Definicja Zapłonowa Świeca. Co znaczy głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym.
świeca zapłonowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zapłonowa Świeca

Co znaczy ŚWIECA ZAPŁONOWA: Świeca zapłonowa to jeden z głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym benzyną (lecz również LPG, CNG, bioetanolem). Jej zadaniem jest doprowadzenie do wyładowania elektrycznego w komorze spalania, dzięki czemu następuje zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze. Z racji na specyfikę i środowisko pracy świece zapłonowe muszą charakteryzować się wysoką odpornością na obciążenia chemiczne, termiczne i mechaniczne. Kluczowym elementem świecy zapłonowej są elektrody - jedna centralna i od jednej (klasyczna świeca zapłonowa) do trzech elektrod (świeca wieloelektrodowa) bocznych (masowych). Między elektrodami powstaje właśnie iskra, dlatego niezmiernie istotna jest poprawna odległość w razie świecy klasycznej.Producenci: Autolite, Beru, Bosch, Denso, NGK.

Definicja SUT:
Co to jest Sport - Utility Truck, Ciężarówka sportowo – użytkowa świeca zapłonowa.
Definicja Sprzęgło:
Co to jest głównych przedmiotów układu napędowego, który łączy silnik ze skrzynią biegów. Sprzęgło pozwala na chwilowe odłączenie wału korbowego od całego systemu (naciśnięcie pedału sprzęgła), dzięki czemu świeca zapłonowa.
Definicja Słupki:
Co to jest konstrukcyjny nadwozia samochodu, które mają zwiększyć sztywność nadwozia i wykorzystywane także do mocowania do nich drzwi i szyb. Słupki w samochodach określane są kolejnymi literami alfabetu (A, B świeca zapłonowa.
Definicja Sprężyna:
Co to jest resorujący zawieszenia w samochodach, wykonany przeważnie ze stali. W zależności od konstrukcji mogą występować różne typy sprężyn, jednak w razie pojazdów mechanicznych z reguły mamy do czynienia ze świeca zapłonowa.

Czym jest Świeca zapłonowa znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: