Definicja Sprzęgła Tarcza. Co znaczy trzech głównych przedmiotów budowy sprzęgła, jest.
tarcza sprzęgła co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sprzęgła Tarcza

Co znaczy TARCZA SPRZĘGŁA: Tarcza sprzęgła, jeden z trzech głównych przedmiotów budowy sprzęgła, jest odpowiedzialna, wraz z tarczą docisku, za przenoszenie napędu z silnika na skrzynię biegów. Ponadto tarcza sprzęgła amortyzuje przeciążenia w trakcie gwałtownego przyspieszania albo ruszania z miejsca. Jej kluczowym elementem są okładziny cierne, przymocowane sprężyście, które, aczkolwiek wykonane z wytrzymałych i odpornych na temperaturę materiałów, mogą ulec wytarciu, przy dynamicznej jeździe bądź jeździe z wciśniętym sprzęgłem.przewarzająca część współczesnych tarcz sprzęgła zaopatrzonych jest także aktualnie w tłumiki drgań skrętnych. Dlatego tarcze są bardziej odporne na zużycie, zmianie biegów nie towarzyszą szarpnięcia, a układ przeniesienia napędu pracuje ciszej.Producenci: Kager, Sachs, Valeo.

Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei tarcza sprzęgła.
Definicja TCS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm kontroli trakcji wykonujący część funkcji za które odpowiedzialny jest ASR. TCS działa na ślizgające się koło, a nie jak silnik, jak w razie poprzedniego. Układ wykonuje część tarcza sprzęgła.
Definicja TDI:
Co to jest Injection, technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny zasilany bezpośrednim wtryskiem do komory spalania. Silniki tego typu są spotykane w samochodach marki Volkswagen tarcza sprzęgła.
Definicja Tempomat Aktywny:
Co to jest zaawansowana wersja konwencjonalnego tempomatu umożliwiającego utrzymywanie stałej prędkości. Wersja czynna pozwala na dynamiczną zmianę ustawionej prędkości w relacji do warunków drogowych. Tempomat tarcza sprzęgła.

Czym jest Tarcza sprzęgła znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: