Definicja Targa. Co znaczy złączający w sobie cechy kabrioleta i coupe, gdzie środkową część dachu.
targa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Targa

Co znaczy TARGA: To jest rodzaj nadwozia złączający w sobie cechy kabrioleta i coupe, gdzie środkową część dachu jest możliwa do zdemontowania. Za plecami pasażerów znajdują się słupki środkowe wspólnie z pełnowymiarowym pałąkiem bezpieczeństwa. Pierwszym samochodem o nadwoziu typu targa był Triumph TR4. Ta konstrukcja dachu moment swojej największej popularności przeżywała w latach siedemdziesiątych, w Stanach Zjednoczonych kiedy Departament Transportu zabronił produkcji konwencjonalnych kabrioletów na skutek zagrożeń spowodowanych na przykład dachowaniem takiego samochodu.W wyniku tego producenci zaczęli lansować nowy trend, a w międzyczasie Porsche zarejestrowało jako symbol towarowy nazwę Targa. W 1996 po raz pierwszy zadebiutował schemat Porsche 933 Targa, który wyposażono w szklany dach.

Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei targa.
Definicja TPMS:
Co to jest Monitoring Mechanizm, urządzenie umożliwiające bezprzewodową kontrolę ciśnienia powietrza w oponach. Wykorzystywanie tego mechanizmu jest niezbędne w razie używania ogumienia typu run-on-flat. Bez targa.
Definicja Tłok:
Co to jest obiekt silnika spalinowego (tłokowego), którego zadaniem jest sprężanie mieszanki paliwowo-powietrznej i zamianę jej w siłę, która spowoduje obracanie się silnika. Tłok znajduje się w cylindrze targa.
Definicja Tempomat Aktywny:
Co to jest zaawansowana wersja konwencjonalnego tempomatu umożliwiającego utrzymywanie stałej prędkości. Wersja czynna pozwala na dynamiczną zmianę ustawionej prędkości w relacji do warunków drogowych. Tempomat targa.

Czym jest Targa znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: