Definicja Tcs. Co znaczy mechanizm kontroli trakcji wykonujący część funkcji za które.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tcs

Co znaczy TCS: Traction Control Mechanizm, mechanizm kontroli trakcji wykonujący część funkcji za które odpowiedzialny jest ASR. TCS działa na ślizgające się koło, a nie jak silnik, jak w razie poprzedniego. Układ wykonuje część funkcji ASR. Działa on na koło, które ślizga się, a nie na silnik. Kiedy jedno albo obydwa koła napędzające ślizgają się na śliskiej nawierzchni pokrytej śniegiem, lodem, piaskiem, błotem bądź także wodą, mechanizm TCS skutkuje ich hamowanie. Urządzenie uaktywnia się przy prędkościach poniżej 30-50 km/h, w zależności od konkretnego modelu. Przeważnie przydaje się ono w trakcie gwałtownego ruszania albo nagłego przyspieszania. Chociaż źle ustawiony mechanizm znacząco obniża osiągi samochodu.Układ włącza się automatycznie z chwilą włączenia kluczyka wyłącznika zapłonu. W nie wszystkich pojazdach można go wyłączyć wyłącznikiem umieszczonym na desce rozdzielczej.

Definicja Termostat:
Co to jest układu chłodzenia, który jest odpowiedzialny za utrzymanie optymalnej temp. pracy dla silnika, aby nie doszło do jego przegrzania ani do przechłodzenia, co może przyczynić się do spadku jego tcs.
Definicja Tarcza Sprzęgła:
Co to jest jeden z trzech głównych przedmiotów budowy sprzęgła, jest odpowiedzialna, wraz z tarczą docisku, za przenoszenie napędu z silnika na skrzynię biegów. Ponadto tarcza sprzęgła amortyzuje przeciążenia w tcs.
Definicja Turbosprężarka:
Co to jest doładowujące silnik przez wstępne sprężenie powietrza albo mieszanki paliwowo - powietrznej docierającej do komory spalania. Dlatego możliwe jest efektywne powiększenie sprawności silnika. W skład tcs.
Definicja Tłok:
Co to jest obiekt silnika spalinowego (tłokowego), którego zadaniem jest sprężanie mieszanki paliwowo-powietrznej i zamianę jej w siłę, która spowoduje obracanie się silnika. Tłok znajduje się w cylindrze tcs.

Czym jest TCS znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: