Definicja Tdi. Co znaczy technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tdi

Co znaczy TDI: Turbo Direct Injection, technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny zasilany bezpośrednim wtryskiem do komory spalania. Silniki tego typu są spotykane w samochodach marki Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. Pierwszy silnik z serii TDI, zaopatrzony w cztery cylindry pojawił się po raz pierwszy w 1991 roku. Był to skutek wspólnych prac Volkswagena i Audi nad wdrożeniem bezpośredniego wtrysku do silników diesla.Od 2007 roku wszystkie silniki TDI są dostępne wspólnie z wtryskiem Common Rail. Silniki te charakteryzuje cichsza robota w relacji do starszych konstrukcji zaopatrzonych w pompowtryskiwacze. Silniki z wtryskiem Common Rail charakteryzuje większa dynamiczność i elastyczność, gdyż w tychże silnikach paliwo jest wtłaczane do silnika pod znacząco większym ciśnieniem, dzięki czemu uzyskuję się lepsze przyspieszenie.

Definicja Termowyłącznik:
Co to jest obiekt układu chłodzenia, którego zadaniem jest sterowanie elektrycznym wentylatorem, w chwili gdy temp. płynu chłodzącego znacznie wzrośnie. Producenci: 4Max, Behr, Febi, Hans Pries, Vernet tdi.
Definicja Tiptronic:
Co to jest automatycznej skrzyni biegów, która daje sposobność zmiany sekwencyjnej. Kierowca posiada sposobność jazdy w trybie automatycznym "D", ale do dyspozycji posiada również tryb manualny. W tdi.
Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei tdi.
Definicja Twinport:
Co to jest użytkowana poprzez producenta samochodów marki Opel, w małych silnikach cztero zaworowych. Pozwala ona na efektywne pomniejszenie spalania. Jej działanie bazuje na stosowaniu zwiększonego stopnia tdi.

Czym jest TDI znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: