Definicja Tdi. Co znaczy technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tdi

Co znaczy TDI: Turbo Direct Injection, technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny zasilany bezpośrednim wtryskiem do komory spalania. Silniki tego typu są spotykane w samochodach marki Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. Pierwszy silnik z serii TDI, zaopatrzony w cztery cylindry pojawił się po raz pierwszy w 1991 roku. Był to skutek wspólnych prac Volkswagena i Audi nad wdrożeniem bezpośredniego wtrysku do silników diesla.Od 2007 roku wszystkie silniki TDI są dostępne wspólnie z wtryskiem Common Rail. Silniki te charakteryzuje cichsza robota w relacji do starszych konstrukcji zaopatrzonych w pompowtryskiwacze. Silniki z wtryskiem Common Rail charakteryzuje większa dynamiczność i elastyczność, gdyż w tychże silnikach paliwo jest wtłaczane do silnika pod znacząco większym ciśnieniem, dzięki czemu uzyskuję się lepsze przyspieszenie.

Definicja Tempomat:
Co to jest umożliwiające utrzymywanie określonej prędkości, bez znaczenia zcy pojazd porusza się po płaskiej czy także pochyłej nawierzchni. Dzięki niemu kierowca może naciskąć pedału przyspieszenia, gdyż tdi.
Definicja Tempomat Aktywny:
Co to jest zaawansowana wersja konwencjonalnego tempomatu umożliwiającego utrzymywanie stałej prędkości. Wersja czynna pozwala na dynamiczną zmianę ustawionej prędkości w relacji do warunków drogowych. Tempomat tdi.
Definicja TPMS:
Co to jest Monitoring Mechanizm, urządzenie umożliwiające bezprzewodową kontrolę ciśnienia powietrza w oponach. Wykorzystywanie tego mechanizmu jest niezbędne w razie używania ogumienia typu run-on-flat. Bez tdi.
Definicja Termostat:
Co to jest układu chłodzenia, który jest odpowiedzialny za utrzymanie optymalnej temp. pracy dla silnika, aby nie doszło do jego przegrzania ani do przechłodzenia, co może przyczynić się do spadku jego tdi.

Czym jest TDI znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: