Definicja Tempomat. Co znaczy utrzymywanie określonej prędkości, bez znaczenia zcy pojazd porusza.
tempomat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tempomat

Co znaczy TEMPOMAT: Urządzenie umożliwiające utrzymywanie określonej prędkości, bez znaczenia zcy pojazd porusza się po płaskiej czy także pochyłej nawierzchni. Dzięki niemu kierowca może naciskąć pedału przyspieszenia, gdyż dzieje się to automatycznie. tak aby wyłączyć tempomat wystarczy nawet łagodnie naciśnięcie pedału hamulca. To jest powiązane z bezpieczeństwem. W sytuacji wciśnięcia pedału gazu przy włączonym tempomacie, po jego zwolnieniu auto wraca do ustawionej przedtem prędkości. Moda na tempomat nadeszła wprost ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zbudowanych jest sporo autostrad biegnących prosto poprzez ogromne obszary. Tempomat może również pomóc w zachowywaniu maksymalnej prędkości w danym obszarze, a również zmniejszaniu ilości spalanego paliwa, dzięki stałej prędkości.

Definicja Twinport:
Co to jest użytkowana poprzez producenta samochodów marki Opel, w małych silnikach cztero zaworowych. Pozwala ona na efektywne pomniejszenie spalania. Jej działanie bazuje na stosowaniu zwiększonego stopnia tempomat.
Definicja Turbosprężarka:
Co to jest doładowujące silnik przez wstępne sprężenie powietrza albo mieszanki paliwowo - powietrznej docierającej do komory spalania. Dlatego możliwe jest efektywne powiększenie sprawności silnika. W skład tempomat.
Definicja TCS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm kontroli trakcji wykonujący część funkcji za które odpowiedzialny jest ASR. TCS działa na ślizgające się koło, a nie jak silnik, jak w razie poprzedniego. Układ wykonuje część tempomat.
Definicja Termostat:
Co to jest układu chłodzenia, który jest odpowiedzialny za utrzymanie optymalnej temp. pracy dla silnika, aby nie doszło do jego przegrzania ani do przechłodzenia, co może przyczynić się do spadku jego tempomat.

Czym jest Tempomat znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: