Definicja Tempomat. Co znaczy utrzymywanie określonej prędkości, bez znaczenia zcy pojazd porusza.
tempomat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tempomat

Co znaczy TEMPOMAT: Urządzenie umożliwiające utrzymywanie określonej prędkości, bez znaczenia zcy pojazd porusza się po płaskiej czy także pochyłej nawierzchni. Dzięki niemu kierowca może naciskąć pedału przyspieszenia, gdyż dzieje się to automatycznie. tak aby wyłączyć tempomat wystarczy nawet łagodnie naciśnięcie pedału hamulca. To jest powiązane z bezpieczeństwem. W sytuacji wciśnięcia pedału gazu przy włączonym tempomacie, po jego zwolnieniu auto wraca do ustawionej przedtem prędkości. Moda na tempomat nadeszła wprost ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zbudowanych jest sporo autostrad biegnących prosto poprzez ogromne obszary. Tempomat może również pomóc w zachowywaniu maksymalnej prędkości w danym obszarze, a również zmniejszaniu ilości spalanego paliwa, dzięki stałej prędkości.

Definicja TPMS:
Co to jest Monitoring Mechanizm, urządzenie umożliwiające bezprzewodową kontrolę ciśnienia powietrza w oponach. Wykorzystywanie tego mechanizmu jest niezbędne w razie używania ogumienia typu run-on-flat. Bez tempomat.
Definicja Tłok:
Co to jest obiekt silnika spalinowego (tłokowego), którego zadaniem jest sprężanie mieszanki paliwowo-powietrznej i zamianę jej w siłę, która spowoduje obracanie się silnika. Tłok znajduje się w cylindrze tempomat.
Definicja Turbosprężarka:
Co to jest doładowujące silnik przez wstępne sprężenie powietrza albo mieszanki paliwowo - powietrznej docierającej do komory spalania. Dlatego możliwe jest efektywne powiększenie sprawności silnika. W skład tempomat.
Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei tempomat.

Czym jest Tempomat znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: