Definicja Tpms. Co znaczy Mechanizm, urządzenie umożliwiające bezprzewodową kontrolę ciśnienia.
tpms co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tpms

Co znaczy TPMS: Tire Pressure Monitoring Mechanizm, urządzenie umożliwiające bezprzewodową kontrolę ciśnienia powietrza w oponach. Wykorzystywanie tego mechanizmu jest niezbędne w razie używania ogumienia typu run-on-flat. Bez możliwości pokładowego kontrolowania ciśnienia w oponach, kierowca nie byłby w stanie wiedzieć kiedy doszło do uszkodzenia opony i konieczności jak najszybszej jej naprawy. Istnieją dwa typy mechanizmu TPMS: pośredni i bezpośredni. Pośredni nie dokonuje pomiaru ciśnienia w oponie, ale wylicza go opierając się na impulsów przesyłanych poprzez ABS i ESP. Nie są wtedy wymagane jakiekolwiek dodatkowe czujniki. Odmiennie jest w razie urządzenia bezpośredniego. Za jego pracę odpowiadają cztery czujniki-nadajniki zamontowane na wewnętrznej stronie felgi wysyłają co jakiś czas do komputera pokładowego wiadomości o stanie ogumienia. Dodatkowo, w takim przypadku możliwe jest pozyskiwanie informacji na temat temp. opon.

Definicja TDI:
Co to jest Injection, technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny zasilany bezpośrednim wtryskiem do komory spalania. Silniki tego typu są spotykane w samochodach marki Volkswagen tpms.
Definicja Tarcze Hamulcowe:
Co to jest tym elementem, który bezpośrednio przyczynia się do wyhamowania pojazdu, w rezultacie tarcia o nie klockami hamulcowymi. Dzięki swoim właściwościom (mniejsza masa, lepsza wydajność, mniejsza tpms.
Definicja Termowyłącznik:
Co to jest obiekt układu chłodzenia, którego zadaniem jest sterowanie elektrycznym wentylatorem, w chwili gdy temp. płynu chłodzącego znacznie wzrośnie. Producenci: 4Max, Behr, Febi, Hans Pries, Vernet tpms.
Definicja Twin Spark:
Co to jest polegająca na zamontowaniu podwójnego zapłonu. Dokładniej mówiąc na każdy cylinder auta przypadają dwie świece zapłonowe, które dają na raz dwie iskry zapewniające niezawodny zapłon mieszanki tpms.

Czym jest TPMS znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: