Definicja Turbosprężarka. Co znaczy doładowujące silnik przez wstępne sprężenie powietrza albo.
turbosprężarka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Turbosprężarka

Co znaczy TURBOSPRĘŻARKA: To jest urządzenie doładowujące silnik przez wstępne sprężenie powietrza albo mieszanki paliwowo - powietrznej docierającej do komory spalania. Dlatego możliwe jest efektywne powiększenie sprawności silnika. W skład budowy turbosprężarki wchodzi turbina, która nazywana jest gorącą częścią i sprężarka, która natomiast jest częścią chłodną. Wirniki obu tych przedmiotów połączone są na stałe wspólnym wałem. Turbina napędzana jest gazami wylotowymi z silnika, które zamieniają je na energię mechaniczną, wykorzystywaną do uruchomienia sprężarki.W celu zapewnienia odpowiedniej ilości sprężonego powietrza, wirnik sprężarki powinien obracać się nawet z prędkością 200 tys. obrotów na minutę. By to jednak nastąpiło silnik samochodu musi wytworzyć odpowiednią liczba gazów, które napędzą turbinę. Czas, który mija od wciśnięcia pedału gazu, do osiągnięcia właściwego działania turbosprężarki nazywa się 'turbodziurą'.

Definicja Twinport:
Co to jest użytkowana poprzez producenta samochodów marki Opel, w małych silnikach cztero zaworowych. Pozwala ona na efektywne pomniejszenie spalania. Jej działanie bazuje na stosowaniu zwiększonego stopnia turbosprężarka.
Definicja TCS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm kontroli trakcji wykonujący część funkcji za które odpowiedzialny jest ASR. TCS działa na ślizgające się koło, a nie jak silnik, jak w razie poprzedniego. Układ wykonuje część turbosprężarka.
Definicja Tempomat Aktywny:
Co to jest zaawansowana wersja konwencjonalnego tempomatu umożliwiającego utrzymywanie stałej prędkości. Wersja czynna pozwala na dynamiczną zmianę ustawionej prędkości w relacji do warunków drogowych. Tempomat turbosprężarka.
Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei turbosprężarka.

Czym jest turbosprężarka znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: