Definicja Twinport. Co znaczy użytkowana poprzez producenta samochodów marki Opel, w małych.
twinport co to jest

Czy przydatne?

Definicja Twinport

Co znaczy TWINPORT: To jest technologia użytkowana poprzez producenta samochodów marki Opel, w małych silnikach cztero zaworowych. Pozwala ona na efektywne pomniejszenie spalania. Jej działanie bazuje na stosowaniu zwiększonego stopnia recyrkulacji spalin, a również zmiennej kontroli pracy wlotowego wałka rozrządu. Pozwala to na kilkuprocentowe pomniejszenie zapotrzebowania na paliwo. Pomniejszone są tak zwany utraty przepustnicowe w silnikach o zapłonie iskrowym, dzięki wykorzystaniu kilku innowacji. W silniku typu Twinport przy częściowym obciążeniu silnik dostaję większy stopień wypełnienia komory cylindra, dzięki wprowadzeniu do niej bliźniaczą komorą mieszanki spalonej przedtem.Takie rozwiązanie pozwala również na wykorzystywanie tylko jednego katalizatora. Nie jest już niezbędne montowanie dodatkowego, który byłby odpowiedzialny za dopalanie tlenków azotu. Teraz dzieje się to w komorach spalania.

Definicja TPMS:
Co to jest Monitoring Mechanizm, urządzenie umożliwiające bezprzewodową kontrolę ciśnienia powietrza w oponach. Wykorzystywanie tego mechanizmu jest niezbędne w razie używania ogumienia typu run-on-flat. Bez twinport.
Definicja Tempomat Aktywny:
Co to jest zaawansowana wersja konwencjonalnego tempomatu umożliwiającego utrzymywanie stałej prędkości. Wersja czynna pozwala na dynamiczną zmianę ustawionej prędkości w relacji do warunków drogowych. Tempomat twinport.
Definicja Twin Spark:
Co to jest polegająca na zamontowaniu podwójnego zapłonu. Dokładniej mówiąc na każdy cylinder auta przypadają dwie świece zapłonowe, które dają na raz dwie iskry zapewniające niezawodny zapłon mieszanki twinport.
Definicja Termostat:
Co to jest układu chłodzenia, który jest odpowiedzialny za utrzymanie optymalnej temp. pracy dla silnika, aby nie doszło do jego przegrzania ani do przechłodzenia, co może przyczynić się do spadku jego twinport.

Czym jest Twinport znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: