Definicja Vdc. Co znaczy odpowiednik ESP, mechanizm użytkowany w samochodach z napędem na wszystkie.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Vdc

Co znaczy VDC: Vehicle Dynamic Control, odpowiednik ESP, mechanizm użytkowany w samochodach z napędem na wszystkie koła. Jego zadaniem jest poprawa trakcji w przypadkach niezwykłych, takich jak poślizg, nadsterowność albo podsterowność, buksowanie kół czy w trakcie gwałtownych manewrów. Układ jest odpowiedzialny za utrzymywanie stabilności kierunku jazdy w różnych uwarunkowaniach. By było to możliwe, układ porównuje faktyczny stan samochodu z takim jaki powinien być przez odbieranie sygnałów z czujników kąta wychylenia kierownicy, przyspieszenia albo prędkości poszczególnych kół. W dalszym ciągu mechanizm sprawdza czy auto porusza się w taki sposób, jak chciał kierowca, a koła mają prędkości które wynikają z wartości dla danego łuku.

Definicja VSC+:
Co to jest Control+, błyskotliwe rozwinięcie mechanizmu stabilizacji toru jazdy. Najnowsza wersja współpracuje dodatkowo z układem wspomagania kierownicy zmieniając w nim ciśnienie tak, aby nawet błędne reakcje vdc.
Definicja VIS:
Co to jest konkretnym egzemplarzu auta. To jest ostatnie osiem znaków kodu VIN, nie mniej jednak ostatnie cztery są cyframi. Producent umieszcza tam najczęsciej datę produkcji i zakład, gdzie zmontowano auto vdc.
Definicja VGRS:
Co to jest Steering, Zmienne przełożenie układu kierowniczego. Przy manewrowaniu samochodem z niewielką prędkością mechanizm dostosowuje układ kierowniczy tak, by niewielkie ruchy kierownicy pozwalały na spory vdc.
Definicja Van:
Co to jest nadwozia wielozadaniowego. Przeważnie jedno, choć czasami dwubryłowe. Charakteryzują je znaczące wymiary, dzięki którym w jego wnętrzu może zmieścić się nawet 7 czy 8 osób. Samochody o takim nadwoziu vdc.

Czym jest VDC znaczenie w Słownik na V .

  • Dodano:
  • Autor: