Definicja Vdc. Co znaczy odpowiednik ESP, mechanizm użytkowany w samochodach z napędem na wszystkie.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Vdc

Co znaczy VDC: Vehicle Dynamic Control, odpowiednik ESP, mechanizm użytkowany w samochodach z napędem na wszystkie koła. Jego zadaniem jest poprawa trakcji w przypadkach niezwykłych, takich jak poślizg, nadsterowność albo podsterowność, buksowanie kół czy w trakcie gwałtownych manewrów. Układ jest odpowiedzialny za utrzymywanie stabilności kierunku jazdy w różnych uwarunkowaniach. By było to możliwe, układ porównuje faktyczny stan samochodu z takim jaki powinien być przez odbieranie sygnałów z czujników kąta wychylenia kierownicy, przyspieszenia albo prędkości poszczególnych kół. W dalszym ciągu mechanizm sprawdza czy auto porusza się w taki sposób, jak chciał kierowca, a koła mają prędkości które wynikają z wartości dla danego łuku.

Definicja VTG:
Co to jest Geometry, turbina o zmiennej geometrii. To jest typ turbosprężarki, który jest różna od standardowej wersji kątem natarcia spalin w relacji do łopatek. Jest on regulowany w zależności od tego jak w vdc.
Definicja VTD:
Co to jest Distribution, zmienny rozdział momentu obrotowego. To jest rozwiązanie użytkowane poprzez Subaru w pojazdach z napędem na wszystkie koła. Złożona jest z układu automatycznego, który używa sterowanego vdc.
Definicja VDS:
Co to jest Część kodu VIN opisująca typ pojazdu. Złożona jest z sześciu znaków, znajdujących się w kodzie VIN na miejscach od 4 do 9. Zawarty jest w nim ogólny opis i charakterystyka pojazdu vdc.
Definicja VIS:
Co to jest konkretnym egzemplarzu auta. To jest ostatnie osiem znaków kodu VIN, nie mniej jednak ostatnie cztery są cyframi. Producent umieszcza tam najczęsciej datę produkcji i zakład, gdzie zmontowano auto vdc.

Czym jest VDC znaczenie w Słownik na V .

  • Dodano:
  • Autor: