Słownik Alkoholowe Drgawki. Leczenie zespołu abstynencyjnego albo w konsekwencji intoksykacji.
drgawki alkoholowe co to jest

Czy przydatne?

Definicja Alkoholowe Drgawki

Co to znaczy DRGAWKI ALKOHOLOWE: Epizody drgawkowe zachodzące w okresie zespołu abstynencyjnego albo w konsekwencji intoksykacji alkoholem (albo innym środkiem psychoaktywnym).Drgawki alkoholowe chrakteryzuje strata przytomności i napięcie mięśni (z zanikiem czynności oddechowej), po czym następują chaotyczne, nagłe ruchy mimowolne całego ciała.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Dziecko Alkoholika (COA):
Co to jest najmniej jedno z rodziców jest albo było alkoholikiem. Początkowo koncentrowano się na wpływie alkoholizmu rodziców na dzieciństwo i moment dorastania dziecka. Od lat osiemdziesiątych istotne stało drgawki alkoholowe.
Definicja DSM-IV:
Co to jest Statistical Manual of Mental Disorders - Fourth Edition)Kryteria klasyfikacji zaburzeń psychicznych, opublikowane poprzez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w 1994 roku. Służą jako podstawa drgawki alkoholowe.
Definicja Disulfiram:
Co to jest aktywność dehydrogenazy aldehydowej, co w obecności alkoholu skutkuje nagromadzenie we krwi aldehydu octowego, co natomiast prowadzi do mocnych reakcji awersyjnych obejmujących zawroty głowy drgawki alkoholowe.
Definicja Dekompensacja:
Co to jest terminologii funkcjonowania organicznego, termin "dekompensacja" znaczy załamanie się przejściowej ròwnowagi osiągniętej poprzez chorą część organizmu w drodze mechanizmòw adaptacji.w drgawki alkoholowe.

Leczenie Alkoholowe Drgawki znaczenie w Definicje leczenie D .

  • Dodano:
  • Autor: