Słownik Ecstasy. Leczenie różnorodne mieszaniny wielu narkotyków. W jego skład może wchodzić MDMA.
ecstasy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ecstasy

Co to znaczy ECSTASY: Aktualnie pod nazwą ecstasy kryją się różnorodne mieszaniny wielu narkotyków. W jego skład może wchodzić MDMA (meatamfetamina), amfetamina, czy LSD. Dlatego występują różnice w intensywności i czasie działania sprzedawanych środków.Niewielkie dawki dają reakcje zbliżone do występujących po zażyciu amfetaminy, większe z kolei przypominają konsekwencje zażycia LSD.Ecstasy występuje w formie tabletek i kapsułek o różnej formie, kolorach i rozmiarach do przyjmowania doustnego. Taletki mają różne nazwy i logo. Osoba przyjmująca ecstasy nigdy nie mewności co zażywa. Mieszanie MDMA z innymi substancjami pozwala na pomniejszenie ceny poroduktu, którego działanie trwa do 6 godz.. Skutkuje to, iż jest on dostępny pośród młodzieży.Działanie ecstasy podobne jest do działania amfetaminy: energetyzuje i pobudza a równocześnie odpręża i relaksuje. Pierwsze konsekwencje odczuwane są już po 20 - 30 minutach od zażycia. Po niemiłych początkowo doznaniach (lęk, dezorientacja, sztywnienie kończyn, mdłości), które mogą się czasem pojawić, następuje poczucie szczęścia i euforii, uczucie miłości do wszystkich.Ecstasy jest narkotykiem zażywanym przeważnie w kulturze klubowej, tanecznej i służy dodatkowej stymulacji do zabawy.efektem zażywania narkotyku są pojawiające się stany depresyjne i drażliwość. Oddziałuje także negatywnie na wątrobę, pęcherzyk żółciowy, jelita i nerki.W rezultacie zażycia ecstasy łatwo dochodzi do przegrzania organizmu, sygnalizowanego nudnościami i wymiotami, pragnieniem i uczuciem gorąca, a również zwiększeniem częstości pracy serca. Istotne jest, by zażywający narkotyk mogli wychodzić na zewnątrz klubu, gdzie się bawią albo pili spore ilości wody, redukują konsekwencje przegrzania.stosunkowo zażywania wymienia się tolerancja i potrzebne jest zwiększanie dawki narkotyku. Regularnie, by złagodzić niekorzystne efekty "wychodzenia" z narkotyku, zażywa się inne substancje, jak benzodiazepiny czy alkohol.Początkowo uważano, iż zażywanie ecstasy nie prowadzi do uzależnienia fizycznego a jedynie do zależności psychicznej spowodowanej doznawanymi przeżyciami. Jednak ostatnio badania w kulturze klubowej pośród osób zażywających ecstasy, wskazują, iż używający poprzez dłuższy czas wykazują symptomy zależności od narkotyku.
Juczyński Z. (2002), Narkomania. Książka dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, Warszawa, Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Definicja Ewaluacja:
Co to jest ustalenie wartości czegoś; 2. w węższym znaczeniu: stwierdzenie, w jakim stopniu program, plan, seria eksperymentów, lek i tak dalej, odniósł sukces w osiągnięciu zaplanowanego najpierw celu. (… ecstasy.
Definicja Empatia:
Co to jest oznaczać nastepujące zjawiska: 1. poznawcza świadomość i rozumienie emocji i uczuć innej osoby. W tym sensie zasadniczym znaczeniem terminu jest intelektualne albo pojęciowe uchwycenie, zrozumienie ecstasy.
Definicja Enkefaliny:
Co to jest patrz: opioidy endogenne ecstasy.
Definicja Encefalopatia Wernickego:
Co to jest życiu zespół neurologiczny, na który składają się zaburzenia świadomości, apatia, odrętwienie, półsenne majaczenie, porażenie mięśni oczu, oczopląs, zaburzenia równowagi i ataksja. Skutkuje go ecstasy.

Leczenie Ecstasy znaczenie w Definicje leczenie E .

  • Dodano:
  • Autor: