Definicja Dyskonto. Co oznacza bieżącą wartość występujących w przyszłości sum pieniędzy.
dyskonto co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dyskonto

Co oznacza DYSKONTO: Zabieg rachunkowy pozwalający ocenić bieżącą wartość występujących w przyszłości sum pieniędzy (przychodów, wydatków, etc.) opierając się na odwrócenia systemu działania procentu składanego - który służy do wyliczania przyszłej wartości sum występujących dziś. Dzięki dyskontowaniu możemy dowiedzieć się, jaka jest dzisiejsza wartość wpłaty, która będzie miała miejsce w określonym momencie w przyszłości
Definicja Deflator Pkb:
Co to jest Statystyczna miara zmian poziomu cen umożliwiająca porównanie PKB w różnych okresach w uwarunkowaniach inflacji dyskonto.
Definicja Dylemat Więźnia:
Co to jest gdzie występują dwie strony. Zawarły one porozumienie, w rezultacie czego mają do wyboru dwie strategie, lub dotrzymać zawartej umowy lub oszukać partnera. Dylemat więźnia bazuje na tym, że powstaje dyskonto.
Definicja Drukowanie Pieniędzy:
Co to jest bank centralny kredytu rządowi. W praktyce znaczy to finansowanie deficytu budżetowego poprzez zwiększenie podaży pieniądza. We współczesnych gospodarkach państw rozwiniętych praktyki takie są dyskonto.
Definicja Działalność Finansowa:
Co to jest Pozyskiwanie i obsługa poprzez jednostkę kapitału własnego i obcego zaangażowanego w formie kredytów i pożyczek pieniężnych krótko- i długoterminowych dyskonto.

Czym jest dyskonto znaczenie w Słownik D .

  • Dodano:
  • Autor: