Definicja Dyskonto. Co oznacza bieżącą wartość występujących w przyszłości sum pieniędzy.
dyskonto co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dyskonto

Co oznacza DYSKONTO: Zabieg rachunkowy pozwalający ocenić bieżącą wartość występujących w przyszłości sum pieniędzy (przychodów, wydatków, etc.) opierając się na odwrócenia systemu działania procentu składanego - który służy do wyliczania przyszłej wartości sum występujących dziś. Dzięki dyskontowaniu możemy dowiedzieć się, jaka jest dzisiejsza wartość wpłaty, która będzie miała miejsce w określonym momencie w przyszłości
Definicja Dopuszczalne Wahanie Kursu (Widełki):
Co to jest Określona dla poszczególnych mechanizmów notowań i typów papierów wartościowych max. zmiana kursu w relacji do kursu odniesienia dyskonto.
Definicja Deflacja:
Co to jest długotrwały spadek przeciętnego poziomu cen. Deflacja jest przeciwieństwem inflacji. Dlaczego deflacja uważana jest za zdarzenie groźne dla gospodarki? Rzecz w tym, że deflacja nie znaczy pożądanego dyskonto.
Definicja Dobrowolne Ubezpieczenie:
Co to jest Ubezpieczenie dochodzące do skutku opierając się na woli umawiających się stron: ubezpieczyciela i ubezpieczającego dyskonto.
Definicja Dochód Rozporządzalny:
Co to jest i niepieniężne bieżące dochody gospodarstwa domowego zmniejszone o zaliczki na podatek dochodowy, obowiązkowe składki (na przykład Zakład Ubezpieczeń Socjalnych) i spłatę kredytów i pożyczek, które dyskonto.

Czym jest dyskonto znaczenie w Słownik D .

  • Dodano:
  • Autor: