Definicja Finansowa Dźwignia. Co oznacza zysków przy relatywnie małej zainwestowanej stawce.
dźwignia finansowa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Finansowa Dźwignia

Co oznacza DŹWIGNIA FINANSOWA: System polegający na generowaniu dużych zysków przy relatywnie małej zainwestowanej stawce. Stopień, w jakim spółka wykorzystuje pożyczone pieniądze do finansowania działalności. Im większa dźwignia finansowa, tym bardziej skutecznie wykorzystany kapitał własny i tym większe możliwe zyski. Korzystanie z dźwigni finansowej wiąże się z ryzykiem, tym większym im większa dźwignia - zamiast zysków mogą wystąpić utraty
Definicja Deklaracja Podatkowa:
Co to jest Zeznania, do których składania obowiązani są, opierając się na regulaminów prawa podatkowego, podatnicy i płatnicy dźwignia finansowa.
Definicja Dom Maklerski:
Co to jest zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego (dawniej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd) między innymi na: oferowanie papierów wartościowych w obrocie pierwotnym, nabywanie i sprzedaż papierów dźwignia finansowa.
Definicja Dopuszczalne Wahanie Kursu (Widełki):
Co to jest Określona dla poszczególnych mechanizmów notowań i typów papierów wartościowych max. zmiana kursu w relacji do kursu odniesienia dźwignia finansowa.
Definicja Dobrowolne Ubezpieczenie:
Co to jest Ubezpieczenie dochodzące do skutku opierając się na woli umawiających się stron: ubezpieczyciela i ubezpieczającego dźwignia finansowa.

Czym jest dźwignia finansowa znaczenie w Słownik D .

  • Dodano:
  • Autor: