Definicja Euratom. Co oznacza Organizacja międzynarodowa z siedzibą w Brukseli, utworzona 1 maja.
euratom co to jest

Czy przydatne?

Definicja Euratom

Co oznacza EURATOM: Europejska Wspólnota Energii Atomowej. Organizacja międzynarodowa z siedzibą w Brukseli, utworzona 1 maja 1958 roku na mocy Traktatu Rzymskiego z 25 marca 1957 roku równocześnie z Europejska Wspólnotą Gospodarczą (EWG) poprzez 6 członków założycieli: Belgię, Francję, Holandię, Luksemburg, Niemcy, Włochy. Jej celem abyło koordynowanie europejskiej polityki w dziedzinie pokojowego zastosowania energii atomowej. W 1967 roku EUROATOM połączył się z EWG i EWWiS (Europejska Wspólnota Węgla i Stali). Od tej chwili mówimy o Wspólnotach Europejskich. Głównym organem wszystkich trzech wspólnot stała się Komisja Europejska
Definicja Efektywna Stopa Procentowa:
Co to jest Procentowy relacja całkowitego dochodu z aktywów do ich pierwotnej wartości; skuteczna stopa procentowa różni się od stopy procentowej uwzględnieniem kapitalizacji euratom.
Definicja Efta:
Co to jest Wolnego Handlu. Utworzona w 1960 roku poprzez Austrię, Danię, Norwegię, Portugalię,Szwecję, Szwajcarię i Wielką Brytanię. Początkowo miała stanowić alternatywę dla EWG (poprzedniczki UE). W 1973 roku euratom.
Definicja Egzekucja Świadczeń Pieniężnych:
Co to jest Odebranie długu pieniężnego dłużnikowi poprzez komornika i przekazanie go wierzycielowi euratom.
Definicja Ekwiwalentość Ricardo-Barro:
Co to jest Zobacz: ekwiwalencja ricardiańska euratom.

Czym jest euratom znaczenie w Słownik E .

  • Dodano:
  • Autor: