Definicja Walutowa Jednostka Europejska. Co oznacza waluta europejska spełniającą w stopniu.
europejska jednostka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Walutowa Jednostka Europejska

Co oznacza EUROPEJSKA JEDNOSTKA WALUTOWA: (European Currency Unit, ECU) Sztuczna waluta europejska spełniającą w stopniu ograniczonym funkcje pieniądza na międzynarodowym rynku towarowym i finansowym. Miała ona stanowić łącznik pomiędzy Europejskim Systemem Walutowym a przyszłą Unią Gospodarczą i Walutową, z prawdziwym, wspólnym pieniądzem. ECU została utworzona w marcu 1979 roku. Jej wartość określana abyła opierając się na koszyka walutowego, składającego się z 10 walut państw UE, proporcjonalnie do ich udziału w obrotach towarowych wewnątrz Unii. 1 stycznia 1999 roku ecu została zastąpiona poprzez euro
Definicja Emitent:
Co to jest Podmiot wystawiający papiery wartościowe we własnym imieniu europejska jednostka walutowa.
Definicja ElastycznoŚć Rynku Pracy:
Co to jest pracy znaczy łatwość, z jaką pracownicy dostosowują się do potrzeb spółek, przedsiębiorstwa tworzą nowe miejsca pracy i jak błyskawicznie, po okresie spowolnienia aktywności gospodarczej, obniża się europejska jednostka walutowa.
Definicja Europejska Wspólnota Węgla I Stali (Ewws):
Co to jest 9 maja 1952 roku organizacja mająca na celu powstanie wspólnego rynku dla surowców i produktów przemysłu węglowego i stalowego państw członkowskich i wspólnej polityki przemysłowej dot. węgla i stali europejska jednostka walutowa.
Definicja Europejski Fundusz Współpracy Walutowej (Efww):
Co to jest 1973 r. poprzez państwa EWG w związku z zapotrzebowaniem na środki pieniężne na interwencje na rynkach walutowych w celu utrzymania pożądanego kursu waluty. Fundusz ten miał za zadanie udzielać europejska jednostka walutowa.

Czym jest europejska jednostka walutowa znaczenie w Słownik E .

  • Dodano:
  • Autor: