Definicja gatt (general agreement on tariffs and trade). Co oznacza się sprawami handlu.
gatt (general agreement on co to jest

Czy przydatne?

Definicja gatt (general agreement on tariffs and trade)

Co oznacza GATT (GENERAL AGREEMENT ON TARIFFS AND TRADE): Ogólnoświatowa organizacja zajmująca się sprawami handlu międzynarodowego powstała w 1947 roku. Jej zadaniem abyło dążenie do liberalizacji handlu międzynarodowego przez ustalanie reguł postępowania i wielostronne rokowania w sprawie likwidacji barier handlowych, w pierwszej kolejności ceł. 1 stycznia 1995 roku GATT zostało zastąpione poprzez Światową Organizację Handlu (WTO). Polska abyła członkiem GATT od 1967 roku
Definicja Giełda:
Co to jest na którym sprzedaje się i kupuje aktywa finansowe albo inne wyroby. Giełda jest rynkiem zorganizowanym na zasadzie aukcji – nabywcą staje się ten, kto w chwili dokonania transakcji jest gotów gatt (general agreement on tariffs and trade).
Definicja Gospodarka Rynkowa:
Co to jest Mechanizm gospodarczy, gdzie decyzje dotyczące gospodarki podejmowane są poprzez niezależne podmioty gospodarcze (ludzi, spółki i rząd gatt (general agreement on tariffs and trade).
Definicja Gwarancja:
Co to jest Zobowiązanie sprzedawcy do bezpłatnej naprawy albo zamiany towaru jeśli w ustalonym terminie ulegnie on awarii albo ujawnią się jego wady produkcyjne gatt (general agreement on tariffs and trade).
Definicja Gospodarka Centralnie Planowana:
Co to jest Typ gospodarki, gdzie o celach gospodarczych, użyciu zasobów i stopie wzrostu decyduje rząd albo centralny urząd planowania. Przeciwieństwo gospodarki rynkowej gatt (general agreement on tariffs and trade).

Czym jest gatt (general agreement on znaczenie w Słownik G .

  • Dodano:
  • Autor: