Definicja Transmisji Kanały. Co oznacza pieniężna oddziałuje na sytuację gospodarczą. Najważniejsze.
kanały transmji co to jest

Czy przydatne?

Definicja Transmisji Kanały

Co oznacza KANAŁY TRANSMISJI: Kanały, za pomocą których polityka pieniężna oddziałuje na sytuację gospodarczą. Najważniejsze kanały transmisji to: kanał stóp procentowych i inwestycji (wyższe stopy procentowe zniechęcają do inwestycji); kanał kursu walutowego (wyższe stopy procentowe zachęcają zagranicznych inwestorów portfelowych, prowadząc do wzmocnienia waluty); kanał oczekiwań podmiotów gospodarczych (wyższe stopy procentowe banku centralnego wpływają na spadek oczekiwań inflacyjnych podmiotów gospodarczych)
Definicja Kapitalizacja:
Co to jest Wartość rynkowa spółki akcyjnej powstała poprzez pomnożenie ceny akcji poprzez ich liczbę; kapitalizacja giełdy - łączna wartość wszystkich akcji na giełdzie kanały transmisji co to jest.
Definicja Karta Kredytowa:
Co to jest płatniczej, która umożliwia dokonywanie płatności na kredyt bez konieczności posiadania środków na jej pokrycie. Wysokość kredytu jest ograniczona do limitu kosztów określonego z góry poprzez kanały transmisji definicja.
Definicja Kapitał Produkcyjny:
Co to jest to wszelakie maszyny i urządzenia, budynki i budowle i prawa licencyjne i intelektualne, które mogą abyć użyte w procesie produkcji w roli czynnika produkcji. Kapitał produkcyjny (tradycyjnie kanały transmisji co znaczy.
Definicja Kalecki Michał:
Co to jest 1899-1970), badacz zjawisk wzrostu gospodarczego i koniunktury. Równolegle z Johnem Maynardem Keynesem stworzył teorię cyklu koniunkturalnego w gospodarce rynkowej. W najwyższym stopniu znanym kanały transmisji słownik.

Czym jest kanały transmisji znaczenie w Słownik K .

  • Dodano:
  • Autor: