Definicja Dostosowawczy Mechanizm. Co oznacza gospodarki do stanu równowagi, po wystąpieniu szoku.
mechanizm dostosowawczy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dostosowawczy Mechanizm

Co oznacza MECHANIZM DOSTOSOWAWCZY: System, który pozwala na powrót gospodarki do stanu równowagi, po wystąpieniu szoku gospodarczego (takimi mechanizmami są między innymi mobilność siły roboczej i elastyczność cen i płac)
Definicja Marshall Alfred:
Co to jest 1842-1924) Angielski ekonomista, jeden z założycieli szkoły neoklasycznej. Badacz zachowania konsumentów i producentów, artysta analizy popytu bazującej na pojęciu elastyczności. Jego w najwyższym mechanizm dostosowawczy.
Definicja Monetaryzm:
Co to jest teorią ekonomiczną, która szczególnie sporo uwagi poświęca zagadnieniu pieniądza. Tak jak teoria keynesowska poddała w wątpliwość nie wszystkie założenia ekonomii neoklasycznej, tak monetaryzm mechanizm dostosowawczy.
Definicja Międzynarodowe Instytucje Finansowe:
Co to jest instytucje finansowe zostały powołane głównie w celu regulowania przepływów finansowych na świecie i zapobiegania wydarzeniom kryzysowym i zapewnienia państwom środków finansowych na postęp mechanizm dostosowawczy.
Definicja Międzynarodowe Standardy Rachunkowości:
Co to jest jednolite zasady prowadzenia rachunkowości umożliwiające porównanie sprawozdań finansowych z różnych państw. Sporo spółek w Polsce prowadzi rachunkowość według dwóch standardów - polskiego i mechanizm dostosowawczy.

Czym jest mechanizm dostosowawczy znaczenie w Słownik M .

  • Dodano:
  • Autor: