Definicja Opiekuńcze Państwo. Co oznacza społeczeństwem w tych kwestiach jak opieka społeczna.
państwo opiekuńcze co to jest

Czy przydatne?

Definicja Opiekuńcze Państwo

Co oznacza PAŃSTWO OPIEKUŃCZE: Państwo, gdzie za opiekę nad społeczeństwem w tych kwestiach jak opieka społeczna, zdrowie, nauka, mieszkanie i warunki pracy jest odpowiedzialny rząd. Patrz też państwo dobrobytu
Definicja Prawny Środek Płatniczy:
Co to jest Banknoty i monety nominowane w jakiejś walucie, które są używane i powszechnie akceptowane przy dokonywaniu płatności na terenie danego państwie państwo opiekuńcze.
Definicja Podatki BezpoŚrednie:
Co to jest bezpośrednie stanowią rodzaj podatków związany bezpośrednio z osiąganym poprzez podmiot (osobę fizyczną albo instytucję) dochodem albo dorobkiem. Im wyższy dochód albo zgromadzony dorobek, tym wyższa państwo opiekuńcze.
Definicja Przyrostowa Kapitałochłonność (Icor):
Co to jest charakterystyka efektywności wzrostu gospodarczego, pokazująca o ile jednostek trzeba abyło w danym okresie zwiększyć kapitał produkcyjny, po to aby wartość PKB wzrosła o jednostkę. Im wyższy ICOR państwo opiekuńcze.
Definicja Polityka Pieniężna:
Co to jest jest częścią polityki gospodarczej – w okolicy polityki fiskalnej i polityki strukturalnej. Jej fundamentalnym celem jest zapewnienie stabilności cen, a więc odmiennie mówiąc niskiej inflacji państwo opiekuńcze.

Czym jest państwo opiekuńcze znaczenie w Słownik P .

  • Dodano:
  • Autor: