Definicja Nabywczej Siły Parytet. Co oznacza zakładająca, że w długim okresie takie same produkty i.
parytet siły nabywczej co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nabywczej Siły Parytet

Co oznacza PARYTET SIŁY NABYWCZEJ: Purchasing Power Parity (PPP), teoria zakładająca, że w długim okresie takie same produkty i usługi w różnych państwach powinny kosztować tyle samo. Dzieje się tak dzięki dopasowaniu się kursów walutowych. Teoria parytetu siły nabywczej ignoruje skutek wydatków transportu i ceł
Definicja Płynne Aktywa:
Co to jest Gotówka i inne aktywa, które można łatwo, niedrogo i błyskawicznie zamienić na gotówkę parytet siły nabywczej.
Definicja Poręczyciel:
Co to jest Odmiennie żyrant - osoba mająca wiarygodność kredytową, która poświadcza, że zgadza się spłacić pożyczkę, jeśli pożyczkobiorca nie będzie w stanie tego zrobić parytet siły nabywczej.
Definicja Państwo Dobrobytu:
Co to jest społeczeństwa powstała pod wpływem ekonomii dobrobytu, w pełni ukształtowana po drugiej wojnie światowej. Zakłada ingerencję państwa w życie gospodarcze w celu zapobiegania negatywnym zjawiskom parytet siły nabywczej.
Definicja Pakt Stabilności I Wzrostu:
Co to jest dokumentów: (1) Rezolucji Porady Europejskiej z 17 czerwca 1997r.w kwestii Paktu Stabilności i Wzrostu, (2) Rozporządzenia Porady UE nr 1466/97/WE z dnia 7 lipca 1997r. dotyczącego wzmocnienia parytet siły nabywczej.

Czym jest parytet siły nabywczej znaczenie w Słownik P .

  • Dodano:
  • Autor: