Definicja Podaż. Co oznacza przy danej cenie oferowana jest do sprzedaży poprzez producentów. Podaż.
podaż co to jest

Czy przydatne?

Definicja Podaż

Co oznacza PODAŻ: Podaż to ilość towarów i usług, które przy danej cenie oferowana jest do sprzedaży poprzez producentów. Podaż zgłaszana jest poprzez indywidualnych producentów, jednak po zsumowaniu jej u wszystkich sprzedających uzyskamy łączną podaż rynkową. Podaż ta styka się na rynku z popytem, w wyniku czego zostaje wyznaczona cena danego towaru albo usługi. Max. możliwa do zaoferowania podaż zsumowana dla wszystkich towarów i usług określa zdolności produkcyjne gospodarki. W skład podaży towarów i usług wchodzić mogą zarówno dobra produkowane w państwie, jak importowane
Definicja Przedsiębiorstwo:
Co to jest spółka) w okolicy gospodarstwa domowego, rządu i zagranicy jest podmiotem podejmującym decyzje w gospodarce. W Systemie Rachunków Narodowych ono jest organizacją, która wynajmuje od gospodarstw podaż.
Definicja Płynne Aktywa:
Co to jest Gotówka i inne aktywa, które można łatwo, niedrogo i błyskawicznie zamienić na gotówkę podaż.
Definicja Pożyczkodawca:
Co to jest Osoba albo organizacja, która pożycza innym pieniądze lub rzeczy podaż.
Definicja Polityka Ochrony Konkurencji:
Co to jest konkurencji jest świadomą polityką państwa, promującą konkurencję rynkową i przeciwdziałającą monopolizacji rynku. Ze zjawiskami monopolistycznymi mamy do czynienia wówczas, gdy spółki są w stanie podaż.

Czym jest podaż znaczenie w Słownik P .

  • Dodano:
  • Autor: