Definicja Akcyjna Komandytowo Spółka. Co oznacza prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną spółeką.
spółka komandytowo - akcyjna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Akcyjna Komandytowo Spółka

Co oznacza SPÓŁKA KOMANDYTOWO - AKCYJNA: Spółka osobowa mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną spółeką, gdzie przynajmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia, całym swoim majątkiem (komplementariusz), a przynajmniej jeden wspólnik jest akcjonariuszem
Definicja Sektory Instytucjonalne:
Co to jest instytucjonalne to wyróżnione w Systemie Rachunków Narodowych ekipy podmiotów, pełniących określoną funkcję w gospodarce. Sektorami instytucjonalnymi są: przedsiębiorstwa, instytucje finansowe i spółka komandytowo - akcyjna.
Definicja Spółka Osobowa:
Co to jest Spółka, gdzie co najmniej jeden wspólnik odpowiada całym swoim majątkiem, w Polsce są to spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna spółka komandytowo - akcyjna.
Definicja Saldo Obrotów BieżĄcych:
Co to jest bieżących jest łączną miarą rozliczeń gospodarki z zagranicą, wynikających z bieżących operacji – głównie kupna i sprzedaży towarów i usług. Jeśli saldo tj. dodatnie, mówimy o nadwyżce obrotów spółka komandytowo - akcyjna.
Definicja Smith Adam:
Co to jest ekonomista, uważany za ojca współczesnej teorii ekonomii. Stworzył pierwszy spójny opis systemów gospodarki rynkowej, wyjaśniając w jaki sposób - w uwarunkowaniach konkurencji podmiotów dążących do spółka komandytowo - akcyjna.

Czym jest spółka komandytowo - akcyjna znaczenie w Słownik S .

  • Dodano:
  • Autor: