Słownik Wernickego Encefalopatia. Leczenie neurologiczny, na który składają się zaburzenia.
encefalopatia wernickego co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wernickego Encefalopatia

Co to znaczy ENCEFALOPATIA WERNICKEGO: ostry, zagrażający życiu zespół neurologiczny, na który składają się zaburzenia świadomości, apatia, odrętwienie, półsenne majaczenie, porażenie mięśni oczu, oczopląs, zaburzenia równowagi i ataksja.
Skutkuje go niedobór witaminy B1, który może wynikać m. in. z dolegliwości alkoholowej (kluczowa powód encefalopatii Wernickego w Europie Środkowej i Wschodniej), niewłaściwej diety, chorób gastroenterologicznych.
Niezbędne jest natychmiastowe leczenie tiaminą, w przeciwnym gdyż wypadku pacjent może umrzeć albo rozwinie się u niego zespół amnestyczny.Podstawy kliniczne neurologii (1998). Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Enkefaliny:
Co to jest patrz: opioidy endogenne encefalopatia wernickego.
Definicja Epilepsja:
Co to jest czynności bioelektrycznej komórek mózgowych, której symptomem są napady padaczkowe obejmujące: okresowe napady konwulsyjne, zaburzenia świadomości albo jedne i drugie, ruchowe, zmysłowe albo encefalopatia wernickego.
Definicja Esperal:
Co to jest patrz: disulfiram encefalopatia wernickego.
Definicja Ecstasy:
Co to jest ecstasy kryją się różnorodne mieszaniny wielu narkotyków. W jego skład może wchodzić MDMA (meatamfetamina), amfetamina, czy LSD. Dlatego występują różnice w intensywności i czasie działania encefalopatia wernickego.

Leczenie Wernickego Encefalopatia znaczenie w Definicje leczenie E .

  • Dodano:
  • Autor: