Słownik Wernickego Encefalopatia. Leczenie neurologiczny, na który składają się zaburzenia.
encefalopatia wernickego co to jest

Czy przydatne?

Definicja Wernickego Encefalopatia

Co to znaczy ENCEFALOPATIA WERNICKEGO: ostry, zagrażający życiu zespół neurologiczny, na który składają się zaburzenia świadomości, apatia, odrętwienie, półsenne majaczenie, porażenie mięśni oczu, oczopląs, zaburzenia równowagi i ataksja.
Skutkuje go niedobór witaminy B1, który może wynikać m. in. z dolegliwości alkoholowej (kluczowa powód encefalopatii Wernickego w Europie Środkowej i Wschodniej), niewłaściwej diety, chorób gastroenterologicznych.
Niezbędne jest natychmiastowe leczenie tiaminą, w przeciwnym gdyż wypadku pacjent może umrzeć albo rozwinie się u niego zespół amnestyczny.Podstawy kliniczne neurologii (1998). Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Empatia:
Co to jest oznaczać nastepujące zjawiska: 1. poznawcza świadomość i rozumienie emocji i uczuć innej osoby. W tym sensie zasadniczym znaczeniem terminu jest intelektualne albo pojęciowe uchwycenie, zrozumienie encefalopatia wernickego.
Definicja Ewaluacja:
Co to jest ustalenie wartości czegoś; 2. w węższym znaczeniu: stwierdzenie, w jakim stopniu program, plan, seria eksperymentów, lek i tak dalej, odniósł sukces w osiągnięciu zaplanowanego najpierw celu. (… encefalopatia wernickego.
Definicja Endorfiny:
Co to jest patrz: opioidy endogenne encefalopatia wernickego.
Definicja Enkefaliny:
Co to jest patrz: opioidy endogenne encefalopatia wernickego.

Leczenie Wernickego Encefalopatia znaczenie w Definicje leczenie E .

  • Dodano:
  • Autor: