Słownik Flashback. Leczenie psychotycznych; spontaniczne doznawanie zniekształconego widzenia.
flashback co to jest

Czy przydatne?

Definicja Flashback

Co to znaczy FLASHBACK: Powracanie przebytych doznań psychotycznych; spontaniczne doznawanie zniekształconego widzenia, objawów somatycznych, zatarcia granic ego albo intensywnych przeżyć emocjonalnych poprzez jednostkę, która w przeszłości przyjmowała halucynogeny. „Flashbacki” maja charakter epizodyczny, są krótkotrwałe (od kilku sekund do kilku godz.) i mogą być precyzyjnym odbiciem objawów występujących w okresie uprzednich epizodów przyjmowania środków halucynogennych. Bywają wyzwalane poprzez zmęczenie, alkohol albo marihuanę. Pohalucynogenne „flashbacki” są zjawiskiem w miarę częstym, obserwuje się je także u osób palących pastę koka.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (s. 58) (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Fobia Społeczna:
Co to jest odznaczające się uporczywym lękiem przed ustalonymi sytuacjami społecznymi, gdzie jednostka czuje się poddawana dokładnej obserwacji ze strony innych osób i obawia się, iż może postąpi w sposób flashback co to jest.
Definicja Fazy Rozwoju Alkoholizmu:
Co to jest rozwoju dolegliwości alkoholowej, który przedstawił E.M. Jellinek opierając się na analizy historii chorób powyżej 2000 alkoholików. Model przedstawia typowy postęp uzależnienia — nie w każdym flashback definicja.
Definicja FAS:
Co to jest Fetal Alcohol Syndrome. patrz: alkoholowy zespół płodowy flashback co znaczy.
Definicja Fobia:
Co to jest wywodzący się z greckiego, oznaczający obawę, strach albo przerażenie; odpowiednio z tą etymologią poszczególne fobie mają dodane różne greckie określniki tego rdzenia, na przykład pyrofobia = fobia flashback słownik.

Leczenie Flashback znaczenie w Definicje leczenie F .

  • Dodano:
  • Autor: