Słownik Fobia. Leczenie greckiego, oznaczający obawę, strach albo przerażenie; odpowiednio z tą.
fobia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Fobia

Co to znaczy FOBIA: (phobia), termin wywodzący się z greckiego, oznaczający obawę, strach albo przerażenie; odpowiednio z tą etymologią poszczególne fobie mają dodane różne greckie określniki tego rdzenia, na przykład pyrofobia = fobia ognia, nyktofobia = fobia nocy. W typowym postępowaniu psychiatrycznym zaklasyfikowanie jakiejś reakcji czy zachowania jako fobii uwarunkowane jest występowaniem kilku czynników, między innymi stały i intensywny lęk, nieodparta potrzeba ucieczki bądź unikania elementów albo sytuacji wyzwalających reakcję fobijną; ponadto lęk musi być irracjonalny i niezgodny ze zdrowym osądem.Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 215). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Fobia Społeczna:
Co to jest odznaczające się uporczywym lękiem przed ustalonymi sytuacjami społecznymi, gdzie jednostka czuje się poddawana dokładnej obserwacji ze strony innych osób i obawia się, iż może postąpi w sposób fobia.
Definicja FAS:
Co to jest Fetal Alcohol Syndrome. patrz: alkoholowy zespół płodowy fobia.
Definicja Fazy Rozwoju Alkoholizmu:
Co to jest rozwoju dolegliwości alkoholowej, który przedstawił E.M. Jellinek opierając się na analizy historii chorób powyżej 2000 alkoholików. Model przedstawia typowy postęp uzależnienia — nie w każdym fobia.
Definicja Flashback:
Co to jest przebytych doznań psychotycznych; spontaniczne doznawanie zniekształconego widzenia, objawów somatycznych, zatarcia granic ego albo intensywnych przeżyć emocjonalnych poprzez jednostkę, która w fobia.

Leczenie Fobia znaczenie w Definicje leczenie F .

  • Dodano:
  • Autor: