Słownik Społeczna Fobia. Leczenie uporczywym lękiem przed ustalonymi sytuacjami społecznymi, gdzie.
fobia społeczna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Społeczna Fobia

Co to znaczy FOBIA SPOŁECZNA: lękowe zaburzenie odznaczające się uporczywym lękiem przed ustalonymi sytuacjami społecznymi, gdzie jednostka czuje się poddawana dokładnej obserwacji ze strony innych osób i obawia się, iż może postąpi w sposób, który ją poniży albo wprawi w zakłopotanie. Faktyczny strach może być całkiem określony, jak na przykład niemożność mówienia przed publicznością, dławienie się w trakcie jedzenia w obecności innych osób, drżenie ręki w czasie prób pisania przy innych.patrz także: fobiaReber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 215). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Fazy Rozwoju Alkoholizmu:
Co to jest rozwoju dolegliwości alkoholowej, który przedstawił E.M. Jellinek opierając się na analizy historii chorób powyżej 2000 alkoholików. Model przedstawia typowy postęp uzależnienia — nie w każdym fobia społeczna.
Definicja Flashback:
Co to jest przebytych doznań psychotycznych; spontaniczne doznawanie zniekształconego widzenia, objawów somatycznych, zatarcia granic ego albo intensywnych przeżyć emocjonalnych poprzez jednostkę, która w fobia społeczna.
Definicja Fazy Życia Rodzinnego:
Co to jest można wyróżnić kilka faz: * etap prokreacji:związana jest z bilogicznym wiekiem rozrodczym kobiety i tendencją do koncentracji w okresie funkcji prokreacyjnej rodziny * etap wczesnego rodzicielstwa fobia społeczna.
Definicja Fobia:
Co to jest wywodzący się z greckiego, oznaczający obawę, strach albo przerażenie; odpowiednio z tą etymologią poszczególne fobie mają dodane różne greckie określniki tego rdzenia, na przykład pyrofobia = fobia fobia społeczna.

Leczenie Społeczna Fobia znaczenie w Definicje leczenie F .

  • Dodano:
  • Autor: