Słownik Halucynogeny. Leczenie w postrzeganiu, myśleniu i uczuciach, przypominające obrazem.
halucynogeny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Halucynogeny

Co to znaczy HALUCYNOGENY: Substancje chemiczne wywołujące zmiany w postrzeganiu, myśleniu i uczuciach, przypominające obrazem psychozy. Do halucynogenów są zaliczane między innymi: LSD, psylocybina, meskalina, ekstasy.przewarzająca część halucynogenów przyjmuje się doustnie. Wykorzystywanie halucynogenó ma raczej charakter epizodyczny. Konsekwencje działania, które pojawiają się po 20-30 minutach od zażycia, to między innymi rozszerzenie źrenic, przyrost ciśnienia krwi, drżenie, wygórowanie odruchów i etap psychodeliczna (euforia albo zmienne nastroje, złudzenia wzrokowe, zmienione postrzegania i regularnie - poczucie jedności z wszechświatem). Po 4-5 godzinach fazę psychodeliczną mogą zastąpić urojenia ksobne, poczucie zwiększonej samoświadomości i posiadania mocy magicznej.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Homeostaza Rodzinna:
Co to jest rodzinnaoznacza w systemowej terapii rodzin utrzymywanie stabilności rodziny w zmieniających się uwarunkowaniach zewnętrznych.Utrzymywaniu homeostazy mogą służyć reguły rodzinne, które przez halucynogeny co to jest.
Definicja HIV:
Co to jest pochodząca od skrótu angielskiej nazwy human immunodeficiency virus, co po polsku znaczy: ludzki wirus upośledzenia odporności. Zakazić HIV można się tylko 3 drogami: * przez krew, * przez kontakty halucynogeny definicja.
Definicja Heroina:
Co to jest najpowszechniej stosowanych opiatów. Heroina jest pochodną morfiny o działaniu przeciwbólowym i pobudzającym. Przy długotrwałym używaniu wywołuje tolerancję i zmiany neuroadaptacyjne, których efektem halucynogeny co znaczy.
Definicja Haszysz:
Co to jest Substancja pozyskiwana z żywicy konopi indyjskich. Palony albo spożywany haszysz ma właściwości psychoaktywne. patrz także: kanabinole, konopie indyjskie halucynogeny słownik.

Leczenie Halucynogeny znaczenie w Definicje leczenie H .

  • Dodano:
  • Autor: