Słownik Halucynogeny. Leczenie w postrzeganiu, myśleniu i uczuciach, przypominające obrazem.
halucynogeny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Halucynogeny

Co to znaczy HALUCYNOGENY: Substancje chemiczne wywołujące zmiany w postrzeganiu, myśleniu i uczuciach, przypominające obrazem psychozy. Do halucynogenów są zaliczane między innymi: LSD, psylocybina, meskalina, ekstasy.przewarzająca część halucynogenów przyjmuje się doustnie. Wykorzystywanie halucynogenó ma raczej charakter epizodyczny. Konsekwencje działania, które pojawiają się po 20-30 minutach od zażycia, to między innymi rozszerzenie źrenic, przyrost ciśnienia krwi, drżenie, wygórowanie odruchów i etap psychodeliczna (euforia albo zmienne nastroje, złudzenia wzrokowe, zmienione postrzegania i regularnie - poczucie jedności z wszechświatem). Po 4-5 godzinach fazę psychodeliczną mogą zastąpić urojenia ksobne, poczucie zwiększonej samoświadomości i posiadania mocy magicznej.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Haszysz:
Co to jest Substancja pozyskiwana z żywicy konopi indyjskich. Palony albo spożywany haszysz ma właściwości psychoaktywne. patrz także: kanabinole, konopie indyjskie halucynogeny.
Definicja Halucynacje:
Co to jest Doświadczenia postrzegania, posiadające cechy rzeczywistego wrażenia zmysłowego, przy jednoczesnym braku bodźców fizycznych.Halucynacjom towarzyszy mocne przekonanie o realności doznań. Są traktowane halucynogeny.
Definicja Hazard:
Co to jest wartościowego dla możliwej wygranej. Patologiczny hazard charakteryzuje się przewlekłą niemożnością opierania się grze hazardowej.Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s.). Warszawa: Wydawnictwo halucynogeny.
Definicja Halucynoza Alkoholowa:
Co to jest przejawiające się uporczywymi albo nawracającymi omamami, wzrokowymi albo słuchowymi, występującymi wskutek dłuższego nadużywania alkoholu.patrz także: zaburzenie psychotyczne wywołane alkoholemReber halucynogeny.

Leczenie Halucynogeny znaczenie w Definicje leczenie H .

  • Dodano:
  • Autor: