Słownik 10 Icd. Leczenie Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja 10 Icd

Co to znaczy ICD-10: Międzynarodowa Statystyczna Regulacja Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases, ICD) — mechanizm klasyfikacji chorób, przygotowany pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia. Ukazało się sporo następnych wersji ICD; ostatnia, dziesiąta, znana jako ICD-10, pochodzi z 1992 r. ICD zawiera rozszerzony dział przeznaczony zaburzeniom psychicznym i zaburzeniom zachowania, z którego korzysta się w szerokim zakresie w wielu państwach. Innym sporym systemem klasyfikacyjnym użytkowanym w psychologii klinicznej i w psychiatrii jest mechanizm prezentowany w podręczniku diagnostycznym i statystycznym (DSM), opracowanym poprzez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ostatniej rewizji DSM (DSM-IV) dokonano w celu skoordynowania terminologii z terminologią ICD-10.Reber A. (2000). Leksykon psychologii (s. 369). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Interwencja Kryzysowa:
Co to jest indywidualnej pomocy psychologicznej zorientowana mniej albo bardziej bezpośrednio na szeroko rozumiany kryzys emocjonalny.Interwencja kryzysowa jest metodą oddziaływania krótkoterminowego icd-10.
Definicja Intoksykacja:
Co to jest ogólnym — zatrucie jakąś substancją. Zwłaszcza: stan taki wywołany nadmiernym spożyciem alkoholu, lecz również na przykład intoksykacja kofeiną, intoksykacja amfetaminą. Skutkuje zaburzenia na icd-10.
Definicja Identyfikowany Pacjent:
Co to jest pacjent to członek rodziny, wykazujący symptomy, prezentowane poprzez rodzinę jako problem. [pogrubienie:systemowa leczenie rodzin, genogram, homeostaza rodzinna, pytania cyrkularneB. de Barbaro red icd-10.
Definicja Inteligencja Emocjonalna:
Co to jest rozpoznawania poprzez nas naszych własnych uczuć i uczuć innych, umiejętności motywowania się i zarządzania emocjami zarówno naszymi swoimi, jak i osób, z którymi łączą nas jakieś więzi. Ta pojęcie icd-10.

Leczenie 10 Icd znaczenie w Definicje leczenie I .

  • Dodano:
  • Autor: