Słownik Intoksykacja. Leczenie substancją. Zwłaszcza: stan taki wywołany nadmiernym spożyciem.
intoksykacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Intoksykacja

Co to znaczy INTOKSYKACJA: W znaczeniu ogólnym — zatrucie jakąś substancją. Zwłaszcza: stan taki wywołany nadmiernym spożyciem alkoholu, lecz również na przykład intoksykacja kofeiną, intoksykacja amfetaminą.
Skutkuje zaburzenia na poziomie świadomości, sprawności poznawczej, umiejętności postrzegania i wnioskowania, nastroju, zachowania i innych funkcji i reakcji psychofizjologicznych. Intoksykacja alkoholowa przejawia się zaczerwienieniem twarzy, bełkotliwą mową, chwiejnym poruszaniem się, euforią, wzmożoną aktywnością, gadatliwością, niestosownym zachowaniem, spowolnionymi reakcjami, upośledzeniem umiejętności wnioskowania, zaburzeniami koordynacji ruchowej, zaburzeniami w odbiorze bodźców, osłupieniem.
Stopień intoksykacji zależy raczej od rodzaju i dawki przyjętej substancji i od poziomu indywidualnej tolerancji, a również od innych czynników.
Dla ustalenia ostrej intoksykacji (zatrucia) o konsekwencjach klinicznych stosuje się w ICD-10 termin ostre zatrucie. W zależności od rodzaju substancji i metody i drogi podawania, powikłania mogą występować pod postacią urazów, zachłyśnięć treścią pokarmową, majaczenia, śpiączki i napadów drgawkowych.
Poprzez intoksykację nawykową, odnoszoną w pierwszej kolejności do alkoholu, rozumie się regularny albo powtarzający się wzór picia — picia do stanu upojenia.Reber A. (2000). Leksykon psychologii. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.
Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja ICD-10:
Co to jest Statystyczna Regulacja Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases, ICD) — mechanizm klasyfikacji chorób, przygotowany pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia intoksykacja co znaczy.
Definicja Imprinting:
Co to jest etologii, opisujący rodzaj uczenia się ograniczonego z góry, które dzieje się błyskawicznie, w relatywnie krótkim okresie, jest nadzwyczajnie odporne na wygasanie albo zmianę i ma głęboki i trwały intoksykacja krzyżówka.
Definicja Inteligencja Emocjonalna:
Co to jest rozpoznawania poprzez nas naszych własnych uczuć i uczuć innych, umiejętności motywowania się i zarządzania emocjami zarówno naszymi swoimi, jak i osób, z którymi łączą nas jakieś więzi. Ta pojęcie intoksykacja co to jest.
Definicja Id:
Co to jest trzech zaznaczonych poprzez S. Freuda, struktura osobowości. To jest ogół nieświadomych, prymitywnych, biologicznych tendencji popędowych. Pierwotnie Freud utożsamiał Id z popędem seksualnym (popędem intoksykacja słownik.

Leczenie Intoksykacja znaczenie w Definicje leczenie I .

  • Dodano:
  • Autor: