Co znaczy Figi. Definicja morwowatych. Figa ma kształt gruszkowaty, lekko włochatą skórkę i słodki.
figi co to jest

Czy przydatne?

Czym jest Figi

Co ugotować z FIGI: owoce z drzewa figowca pospolitego, należącego do rodziny morwowatych. Figa ma kształt gruszkowaty, lekko włochatą skórkę i słodki miąższ z drobniutkimi pestkami. Figi spożywa się na surowa i po przetworzeniu (konfitury, dżemy). U nas przeważnie spotyka się figi suszone, które zaliczamy do bakalii. Owoce te zawierają do 75 % cukru, a również magnez, wapń i sole mineralne. Z owoców figowca wytwarza się także wino figowe

Definicja Fondue:
Co to jest wywodząca się ze Szwajcarii potrawa przygotowywana w szczególnym garnku. Founde może może być zarówno serowe (w najwyższym stopniu popularne), jak i mięsne czy na przykład czekoladowe figi co znaczy.
Definicja Faworytka (Klapsa):
Co to jest uprawna odmiana gruszy o sporych soczystych owocach. Faworytka dojrzewa dość inicjalnie i bardzo obficie owocuje. Jej owoce nadają się na przetwory i do suszenia figi krzyżówka.
Definicja Frytura:
Co to jest tłuszcze odporne na działanie wysokich temperatur. Na frytury zalicz się smalec, oleje i łój figi co to jest.
Definicja Flambirowanie:
Co to jest potrawy silnym alkoholem (z reguły brandy, rumem albo koniakiem) i zapalaniu go na chwilę. Flambirowanie nadaje potrawom wykwintniejszy smak. Przeważnie używa się go do deserów, lecz również do mięs figi słownik.

Czym jest Figi znaczenie w Słownik kuchnia F .

  • Dodano:
  • Autor: