Co znaczy Frytki. Definicja uzyskania złotego koloru. Sporządza się je ze szczególnych odmian.
frytki co to jest

Czy przydatne?

Czym jest Frytki

Co ugotować z FRYTKI: pokrojone w słupki ziemniaki, smażone na głębokim oleju do uzyskania złotego koloru. Sporządza się je ze szczególnych odmian ziemniaków o dużej zawartości skrobi. W najwyższym stopniu znane są frytki belgijskie, które poddaje się działaniu dwóch różnych temperatur. Na początku smaży się je w temp. 140 stopni C do wypłynięcia, a później wrzuca na olej rozgrzany do 190 stopni C

Definicja Figi:
Co to jest figowca pospolitego, należącego do rodziny morwowatych. Figa ma kształt gruszkowaty, lekko włochatą skórkę i słodki miąższ z drobniutkimi pestkami. Figi spożywa się na surowa i po przetworzeniu frytki.
Definicja Foie Gras:
Co to jest francuski pasztet z gęsich wątróbek frytki.
Definicja Frittata:
Co to jest zapiekanego w piekarniku. Frittatę robimy przesmażając na początku na patelni warzywa, a w dalszym ciągu zalewając je rozbełtanymi jajkami z żółtym serem. Patelnię wstawia się do rozgrzanego frytki.
Definicja Flambirowanie:
Co to jest potrawy silnym alkoholem (z reguły brandy, rumem albo koniakiem) i zapalaniu go na chwilę. Flambirowanie nadaje potrawom wykwintniejszy smak. Przeważnie używa się go do deserów, lecz również do mięs frytki.

Czym jest Frytki znaczenie w Słownik kuchnia F .

  • Dodano:
  • Autor: