Co znaczy Kurkuma. Definicja jest stosowana do nadawania potrawom barwy. Należy do rodziny.
kurkuma co to jest

Czy przydatne?

Czym jest Kurkuma

Co ugotować z KURKUMA: zwana także szafranem indyjskim. Kurmama ma żółty kolor i jest stosowana do nadawania potrawom barwy. Należy do rodziny imbirowatych. Przyprawę otrzymuje się, tak jak w razie imbiru, z kłączy. W smaku także jest trochę podobna do imbiru, lecz zdecydowanie mniej intensywna. Ponadto kurkuma ma właściwości lecznicze - zwalcza kamienie żółciowe i działa przeciwbakteryjnie

Definicja Kokilka:
Co to jest małe naczynko, gdzie zapieka się i podaje pojedynczą porcję potrawy. Kokilka może być z żaroodpornego szkła albo porcelany kurkuma.
Definicja Kuskus:
Co to jest kaszy powstałej z pszenicy twardej. Kuskus pochodzi z północno-zachodniej Afryki i jest fundamentem tamtejszej kuchni. Kuskus jest bardzo łatwy w przygotowaniu - można gotować go kilka min. na parze kurkuma.
Definicja Klementynka:
Co to jest krzyżówka mandarynki z pomarańczą gorzką. Owoce klementynki są większe niż mandarynki, ciemnopomarańczowe i bardzo smaczne kurkuma.
Definicja Kandyzowanie:
Co to jest konserwowania owoców, który bazuje na kilkukrotnym smażeniu w gęstym cukrowym syropie, dzięki czemu zachowują pożądany kształt. Nie wszystkie owoce, jak figi czy śliwki kandyzuje się w całości, inne kurkuma.

Czym jest Kurkuma znaczenie w Słownik kuchnia K .

  • Dodano:
  • Autor: