Co znaczy Kurkuma. Definicja jest stosowana do nadawania potrawom barwy. Należy do rodziny.
kurkuma co to jest

Czy przydatne?

Czym jest Kurkuma

Co ugotować z KURKUMA: zwana także szafranem indyjskim. Kurmama ma żółty kolor i jest stosowana do nadawania potrawom barwy. Należy do rodziny imbirowatych. Przyprawę otrzymuje się, tak jak w razie imbiru, z kłączy. W smaku także jest trochę podobna do imbiru, lecz zdecydowanie mniej intensywna. Ponadto kurkuma ma właściwości lecznicze - zwalcza kamienie żółciowe i działa przeciwbakteryjnie

Definicja Kawior:
Co to jest jesiotrowatych. Ceniony przysmak za carskiej Rosji. Kawior czarny otrzymujemy z bieługi, jesiotra, siewrugi i ze sterleta. Kawior czerwony z ryb łososiowatych, a złocisty z pstrągów. Kawior podaje kurkuma.
Definicja Klementynka:
Co to jest krzyżówka mandarynki z pomarańczą gorzką. Owoce klementynki są większe niż mandarynki, ciemnopomarańczowe i bardzo smaczne kurkuma.
Definicja Kapłon:
Co to jest wykastrowany kogut w wieku 5-6 miesięcy o wadze ok 4 kg. Mięso kapłona jest bardzo łagodne i aromatyczne kurkuma.
Definicja Kulebiak:
Co to jest kresowy wypiek z ciasta drożdżowego, nadziewany farszem (z kiszonej kapusty, mięsa, czasem rybami). Kulebiaki spotyka się w formie sporych pierogów albo rogali kurkuma.

Czym jest Kurkuma znaczenie w Słownik kuchnia K .

  • Dodano:
  • Autor: