Co znaczy Metaxa. Definicja ekstraktem z ziół (zawiera anyż). Metaxę produkuje się z czerwonych.
metaxa co to jest

Czy przydatne?

Czym jest Metaxa

Co ugotować z METAXA: grecki napój alkoholowy na bazie brandy z dodatkiem wina i ekstraktem z ziół (zawiera anyż). Metaxę produkuje się z czerwonych winogron, poddaje dwukrotnej destylacji i rozlewa do dębowych kadzi, gdzie leżakuje min. 3 lata. W zależności od wieku odznacza się Metaxę 3, 5 i 7-dmio gwiazdkową (w zależności od długości leżakowania). W najwyższym stopniu poszukiwaną poprzez znawców jest Metaxa Private Reserve, która leżakuje poprzez 20 lat!

Definicja Marakuja:
Co to jest owoc męczennicy jadalnej, przypominający z wyglądu śliwkę o galaretowatym miąższu. Marakuje jada się na surowo (z pestkami albo bez metaxa.
Definicja Marcepan:
Co to jest słodka masa ze zmielonych migdałów, cukru i olejku migdałowego. Marcepan pod wpływem ciepła staje się plastyczny, co umożliwia tworzenie z niego wymyślnych form cukierniczych metaxa.
Definicja Melba:
Co to jest jeden z najsłynniejszych deserów lodowych na świecie. Melba złożona jest z lodów śmietankowych i gotowanych w syropie z wanilią brzoskwini. Wierzch ozdabia się malinami metaxa.
Definicja Mango:
Co to jest tropikalny o jajowatym kształcie i żółto-czerwonej skórce. Wewnątrz znajduje się spora pestka, otoczona soczystym pomarańczowym smacznym miąższem. Mango spożywa się na surowo, dodaje do sałatek metaxa.

Czym jest Metaxa znaczenie w Słownik kuchnia M .

  • Dodano:
  • Autor: