Co znaczy Metaxa. Definicja ekstraktem z ziół (zawiera anyż). Metaxę produkuje się z czerwonych.
metaxa co to jest

Czy przydatne?

Czym jest Metaxa

Co ugotować z METAXA: grecki napój alkoholowy na bazie brandy z dodatkiem wina i ekstraktem z ziół (zawiera anyż). Metaxę produkuje się z czerwonych winogron, poddaje dwukrotnej destylacji i rozlewa do dębowych kadzi, gdzie leżakuje min. 3 lata. W zależności od wieku odznacza się Metaxę 3, 5 i 7-dmio gwiazdkową (w zależności od długości leżakowania). W najwyższym stopniu poszukiwaną poprzez znawców jest Metaxa Private Reserve, która leżakuje poprzez 20 lat!

Definicja Mango:
Co to jest tropikalny o jajowatym kształcie i żółto-czerwonej skórce. Wewnątrz znajduje się spora pestka, otoczona soczystym pomarańczowym smacznym miąższem. Mango spożywa się na surowo, dodaje do sałatek metaxa.
Definicja Majeranek:
Co to jest najwyższym stopniu popularnych ziół przyprawowych. Majeranek dodaje się do wielu rodzajów potraw: sosów, zup, gulaszy, farszy, pasztetów czy pieczeni. Majeranek ma również właściwości lecznicze metaxa.
Definicja Malaga:
Co to jest słodkie deserowe wino pochodzące z okolic hiszpańskiego miasta Malaga. Wino to produkuje się z podsuszonych winogron metaxa.
Definicja Minestrone:
Co to jest włoska zupa warzywna na bazie cukinii, fasolki szparagowej, marchewki, groszku. Bardzo regularnie dodaje się do niej sezonowe warzywa. Minestrone podaje się z drobnym makaronem metaxa.

Czym jest Metaxa znaczenie w Słownik kuchnia M .

  • Dodano:
  • Autor: