Słownik Kac. Leczenie bezpośrednim następstwem picia w nadmiarze napojów alkoholowych. alkoholowych.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kac

Co to znaczy KAC: stan po intoksykacji będący bezpośrednim następstwem picia w nadmiarze napojów alkoholowych. alkoholowych jego etiologii mogą mieć swój udział inne niż etanol składniki tych napojów. Symptomy fizyczne zwykle obejmują: zmęczenie, ból głowy, wzmożone marzenie, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowe, nudności, wymioty, bezsenność, drżenie rąk i przyrost albo spadek ciśnienia krwi. Do objawów psychicznych zalicza się: mocny niepokój, poczucie winy, depresję, drażliwość i nadwrażliwość na bodźce. Liczba alkoholu niezbędna do spowodowania kaca zależy od stanu psychicznego psychicznego psychicznego fizycznego danej osoby, lecz regułą jest, iż im wyższy poziom alkoholu we krwi w okresie intoksykacji, tym bardziej dotkliwe są późniejsze symptomy. Symptomy bywają zróżnicowane w zależności od postaw socjalnych. Kac trwa zazwyczaj dłużej niż 36 godz. od momentu usunięcia z organizmu ostatnich śladów alkoholu.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (s. 61) (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Kardiomiopatia Alkoholowa:
Co to jest zwyrodnieniowe mięśnia sercowego, obserwowane u osób po dłuższym, normalnie przynajmniej 10-letnim, okresie ryzykownego picia alkoholu. Normalnie występuje niewydolność obu przedsionków. Częste SA kac.
Definicja Kokaina:
Co to jest otrzymywany z liści koki. Chlorowodorek kokainy ma właściwości znieczulające i był miejscowo użytkowany w stomatologii,, okulistyce i chirurgii, bo ma działanie obkurczające hamujące krwawienie kac.
Definicja Krótka Interwencja:
Co to jest interwencją min., to strategia lecznicza oferująca ustrukturyzowaną, krótką (z reguły 5-30 min.) terapię, której celem jest pomoc w zaprzestaniu albo zredukowaniu używania substancji psychoaktywnych kac.
Definicja Kanabinole:
Co to jest stosowany dla ustalenia kilku rodzajów substancji psychoaktywnych, przygotowywanych z konopi indyjskich. Zalicza się do nich marihuana, haszysz i olej haszyszowy.Kanabinole zawierają przynajmniej 60 kac.

Leczenie Kac znaczenie w Definicje leczenie K .

  • Dodano:
  • Autor: