Słownik Kokaina. Leczenie Chlorowodorek kokainy ma właściwości znieczulające i był miejscowo.
kokaina co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kokaina

Co to znaczy KOKAINA: Alkaloid otrzymywany z liści koki. Chlorowodorek kokainy ma właściwości znieczulające i był miejscowo użytkowany w stomatologii,, okulistyce i chirurgii, bo ma działanie obkurczające hamujące krwawienie.Kokaina zażyta drogą pokarmową, wstrzyknięta albo inhalowana pobudza i podnosi nastrój - jest mocną substancją psychoaktywną, działającą na ośrodkowy układ nerwowy. Przyjmowana często doprowadza do uzależnienia.Kokaina może występować pod postacią białych, przezroczystych płatków, białego proszku, który wciąga się nosem albo pod postacią cracku.w razie wciągnięcia poprzez nos, narkotyk rozpoczyna działać po 1-3 minutach, a jego działanie trwa około pół godziny.Powtarzające się używanie kokainy prowadzi do "kraksy", pewnego rodzju zespołu abstynencyjnego, gdzie miejsce uniesienia zajmuje przygnębienie, głęboka depresja, senność i inercja.długookresowe używanie jest także łączone z psychozą toksyczną. Ostre reakcje toksyczne mogą się przydarzyć również początkującym kokainistom czy eksperymentującym. Zwykle to są reakcje przypominające atak paniki, obejmujące majaczenie, gorączkę, wysokie ciśnienie, arytmię, a nawet zawał, napady drgawkowe, napady padaczkowe, czy śmierć. Następstwa neuropsychiatryczne zażywania kokainy obejmują zespoły psychotyczne z urojeniami paranoidalnymi, omamy wzrokowe i słuchowe.patrz także: crackReber A. (2000). Leksykon psychologii (s.304). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Kluby Abstynenta:
Co to jest w przygotowaniu kokaina.
Definicja Konopie Indyjskie:
Co to jest gatunek roślin uprawiany w celu uzyskiwania substancji psychoaktywnych, które regularnie występują pod wspólną nazwą: kanabinole. patrz także: kanabinoleReber A. (2000). Leksykon psychologii (s.312 kokaina.
Definicja Konfabulacje:
Co to jest Termin oznaczający opowiadanie o wydarzeniach, które mówiący zmyślił, zapełniając lukę w swojej pamięci. źródło: www.wikipedia.pl kokaina.
Definicja Kanabinole:
Co to jest stosowany dla ustalenia kilku rodzajów substancji psychoaktywnych, przygotowywanych z konopi indyjskich. Zalicza się do nich marihuana, haszysz i olej haszyszowy.Kanabinole zawierają przynajmniej 60 kokaina.

Leczenie Kokaina znaczenie w Definicje leczenie K .

  • Dodano:
  • Autor: