Słownik Lateralizacja. Leczenie i nie wszystkich zwierząt). U człowieka przeważnie przeważa.
lateralizacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Lateralizacja

Co to znaczy LATERALIZACJA: Asymetria czynnościowa ciała człowieka (i nie wszystkich zwierząt). U człowieka przeważnie przeważa sprawność prawej strony ciała (oka, ręki, nogi). Zdarza się jednak również lateralizacja skrzyżowana, na przykład sprawniejsza lewa ręka, prawe oko, prawa noga. U osób zlateralizowanych na lewo i osób o lateralizacji skrzyżowanej częściej niż u osób zlateralizowanych na prawo stwierdza się zaburzenia mowy i trudności w nauce pisania i czytania, aczkolwiek brak dowodów, iż pomiędzy tymi zjawiskami istnieje związek przyczynowy.Szewczuk W. (1985). Leksykon psychologiczny (s. 138). Warszawa: Wiedza Powszechna
Definicja Leki Psychiatryczne:
Co to jest dobrego lekarza może być dobrodziejstwem przywracającym zdrowie albo ratującym życie. Natomiast leki nadużywane albo pobierane bez wskazań lekarskich nie tylko nie pomagają, lecz także stanowią lateralizacja co znaczy.
Definicja Labilność Emocjonalna:
Co to jest wymiaru labilność vs stabilność emocjonalna, odmiennie nazywanego neurotyzm vs zrównoważenie emocjonalne. Wymiar ten jest wg psychologów Costy i McCrae jednym z pięciu fundamentalnych czynników lateralizacja krzyżówka.
Definicja Lęk:
Co to jest stan emocjonalny, charakteryzujący się przeżywaniem obaw, strachu, stresu i przykrości. Lęk jest regularnie przeciwstawiany strachowi z racji na to, iż (zwykle, jak mówią niektórzy, bądź zawsze, jak lateralizacja co to jest.
Definicja LSD:
Co to jest lisergowego Halucynogen, alkaloid sporyszu, występuje w formie bezbarwnej, bezzapachowej substancji bez smaku. Jednokrotna dawka czystego LSD to liczba tak min., iż nie można jej zobaczyć nawet gołym lateralizacja słownik.

Leczenie Lateralizacja znaczenie w Definicje leczenie L .

  • Dodano:
  • Autor: