Słownik Libido. Leczenie psychiczna wywodząca się z id, która ma zasadniczo charakter seksualny.
libido co to jest

Czy przydatne?

Definicja Libido

Co to znaczy LIBIDO: w psychoanalizie: hipotetyczna energia psychiczna wywodząca się z id, która ma zasadniczo charakter seksualny. Freud, który wprowadził ten termin, w późniejszych swych pracach znacząco zmodyfikował sposób jego użycia, dzięki czemu czysto seksualny komponent stał się mniej istotny, a termin przyjął znaczenie bliższe energii życiowej. (…) W szeroko pojętej psychoanalizie te późniejsze modyfikacje nigdy nie zdominowały myślenia w takim stopniu, jak poprzednia teoria i libido normalnie zachowywało własne wyraźnie seksualne konotacje. Chociaż wskutek istnienia tych do pewnego stopnia sprzecznych definicji, terminu tego regularnie używa się zwyczajnie w znaczeniu każdego seksualnego albo erotycznego pożądania lub przyjemności albo w znaczeniu wszelkiej energii psychicznej, seksualnie obojętnej. Miedzy tymi dwoma biegunami oscyluje wybitna przewarzająca część współczesnych zastosowań tego terminu
Definicja LSD:
Co to jest lisergowego Halucynogen, alkaloid sporyszu, występuje w formie bezbarwnej, bezzapachowej substancji bez smaku. Jednokrotna dawka czystego LSD to liczba tak min., iż nie można jej zobaczyć nawet gołym libido co to jest.
Definicja Lateralizacja:
Co to jest czynnościowa ciała człowieka (i nie wszystkich zwierząt). U człowieka przeważnie przeważa sprawność prawej strony ciała (oka, ręki, nogi). Zdarza się jednak również lateralizacja skrzyżowana, na libido definicja.
Definicja Leki Psychiatryczne:
Co to jest dobrego lekarza może być dobrodziejstwem przywracającym zdrowie albo ratującym życie. Natomiast leki nadużywane albo pobierane bez wskazań lekarskich nie tylko nie pomagają, lecz także stanowią libido co znaczy.
Definicja Labilność Emocjonalna:
Co to jest wymiaru labilność vs stabilność emocjonalna, odmiennie nazywanego neurotyzm vs zrównoważenie emocjonalne. Wymiar ten jest wg psychologów Costy i McCrae jednym z pięciu fundamentalnych czynników libido słownik.

Leczenie Libido znaczenie w Definicje leczenie L .

  • Dodano:
  • Autor: