Słownik Lsd. Leczenie Halucynogen, alkaloid sporyszu, występuje w formie bezbarwnej, bezzapachowej.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Lsd

Co to znaczy LSD: Dietyloamid kwasu lisergowego
Halucynogen, alkaloid sporyszu, występuje w formie bezbarwnej, bezzapachowej substancji bez smaku. Jednokrotna dawka czystego LSD to liczba tak min., iż nie można jej zobaczyć nawet gołym okiem. Dlatego LSD sprzedaje się w formie nasączonych roztworem papierków, kostek cukru, pigułek.LSD (kolokwialnie "kwas") wywołuje podobne konsekwencje jak przewarzająca część halucynogenów.w razie LSD rzadkie jest uzależnienie, czy przedawkowanie, chyba, iż łączy się je z alkoholem marihuaną, czy innymi środkami.
patrz także: halucynogenyLeksykon terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.Juczyński Z. (2002), Narkomania. Książka dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, Warszawa, Wydawnictwo Lekarskie PZWLDimoff T., Carper S. (19930, Jak rozpoznać czy dziecko sięga po narkotyki Warszawa: PARPA
Definicja Leki Psychiatryczne:
Co to jest dobrego lekarza może być dobrodziejstwem przywracającym zdrowie albo ratującym życie. Natomiast leki nadużywane albo pobierane bez wskazań lekarskich nie tylko nie pomagają, lecz także stanowią lsd.
Definicja Labilność Emocjonalna:
Co to jest wymiaru labilność vs stabilność emocjonalna, odmiennie nazywanego neurotyzm vs zrównoważenie emocjonalne. Wymiar ten jest wg psychologów Costy i McCrae jednym z pięciu fundamentalnych czynników lsd.
Definicja Lęk:
Co to jest stan emocjonalny, charakteryzujący się przeżywaniem obaw, strachu, stresu i przykrości. Lęk jest regularnie przeciwstawiany strachowi z racji na to, iż (zwykle, jak mówią niektórzy, bądź zawsze, jak lsd.
Definicja Lateralizacja:
Co to jest czynnościowa ciała człowieka (i nie wszystkich zwierząt). U człowieka przeważnie przeważa sprawność prawej strony ciała (oka, ręki, nogi). Zdarza się jednak również lateralizacja skrzyżowana, na lsd.

Leczenie Lsd znaczenie w Definicje leczenie L .

  • Dodano:
  • Autor: