Słownik Modelowanie. Leczenie NLP została wypracowana w drodze procesu zwanego "modelowaniem.
modelowanie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Modelowanie

Co to znaczy MODELOWANIE: Przewarzająca część technik i narzędzi NLP została wypracowana w drodze procesu zwanego "modelowaniem". Startowym dążeniem artystów NLP było modelowanie skutecznych zachowań i poprzedzających je mechanizmów kognitywnych (Grinder i Bandler skupili się na początku na sposobie pracy w najwyższym stopniu efektywnych psychoterapeutów lat 70-tych w stanach zjednoczonych ameryki, potem badania te, kontynuowane poprzez ich uczniów objęły także przedstawicieli innych dziedzin: artystów, wynalazców, uczonych, przywódców i innych). Mechanizm modelowania obejmuje trzy fundamentalne fazy: 1. Identyfikacja i badanie mechanizmów czy strategii wewnętrznych poprzedzających i warunkujących daną zdolność. Rezultatem jest rozpoznanie "programu" poznawczego zapewniającego skuteczne działanie i rozłożenie go na fundamentalne przedmioty składowe.
2. Opracowanie narzędzi pozwalających w przystępny sposób przekazywanie innym owych strategii efektywności.
3. Wykorzystanie tych strategii w działaniu.
Patrz także: NLP.źródło: Benedykt K. Peczko
Patrz także: Polski Instytut NPL
Definicja Mania:
Co to jest zupełnie nieadekwatne do sytuacji i okoliczności, które może zamieniać się od beztroskiej dobroduszności do niekontrolowanego podniecenia. Stanowi dobrego samopoczucia towarzyszy wzmożona energia, a modelowanie.
Definicja Majaczenie Alkoholowe:
Co to jest ze zmąceniem świadomości, któremu regularnie towarzyszą halucynacje, złudzenia, mylna interpretacja zdarzeń i ogólne poczucie zagubienia i pomniejszona umiejętność skupienia uwagi na bodźcach modelowanie.
Definicja Mechanizmy Uzależnienia:
Co to jest patrz: psycho-bio-socjalny schemat uzależnienia modelowanie.
Definicja Mechanizm Iluzji I Zaprzeczania:
Co to jest systemów uzależnienia (w okolicy systemu rozpraszania i rozdwajania "Ja" i systemu nałogowej regulacji emocji) w psycho-bio-socjalnej koncepcji uzależnienia od alkoholu. W świadomości osoby modelowanie.

Leczenie Modelowanie znaczenie w Definicje leczenie M .

  • Dodano:
  • Autor: