Słownik Narkotyki. Leczenie śpiączkę albo niewrażliwość na ból. w farmakologii mianem narkotyków.
narkotyki co to jest

Czy przydatne?

Definicja Narkotyki

Co to znaczy NARKOTYKI: Związki chemiczne powodujące osłupienie, śpiączkę albo niewrażliwość na ból. w farmakologii mianem narkotyków ustala się środki, którw mają własności uspokajające albo uśmierzające ból. Z tego względu termin ten odnosi się w pierwszej kolejności do opiatów.W mowie potocznej i w języku prawniczym termin ten stosowany jest odnosząc się do nielegalnych substancji farmakologicznych, z wyjątkiem tego, iż na przykład marihuana czy kokaina mają inne działanie farmakologiczne i cechuje je inny wzorzec uzależnienia.z racji na powyższe wieloznaczności, lepiej jest zastępować termin narktoyki, nazwą bardziej specyficzną (na przykład opiat).
patrz także: opiaty, opioidyReber A. (2000). Leksykon psychologii (s.398-399). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Narcyzm:
Co to jest zaczerpnięto z grec. mitu o młodzieńcu nieszczęśliwie zakochanym w swoim własnym odbiciu. W w najwyższym stopniu ogólnym rozumieniu: przesadne umiłowanie samego siebie. Termin ten może jednak narkotyki.
Definicja NLP:
Co to jest Programowanie (NLP) - kierunek terapeutyczny stworzony poprzez Richarda Bandlera i Johna Grindera pod koniec lat 70-tych XX wieku w stanach zjednoczonych ameryki.Początkowo celem jego artystów było narkotyki.
Definicja Nikotynizm:
Co to jest Zespół uzależnienia od tytoniu. Odnosi się do stanu silnego uzależnienia od nikotyny, w wyniku, którego występuje zespół abstynencyjny w razie jej odstawienia. patrz także: nikotyna narkotyki.
Definicja Nikotyna:
Co to jest kluczowym składnikiem psychoaktywnym tytoniu. To jest substancja zarówno stymulująca, zwiększająca poziom aktywności neuronów, jak i środek relaksacyjny. Nikotyna może poprawiać umiejętność narkotyki.

Leczenie Narkotyki znaczenie w Definicje leczenie N .

  • Dodano:
  • Autor: