Słownik Nikotyna. Leczenie psychoaktywnym tytoniu. To jest substancja zarówno stymulująca.
nikotyna co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nikotyna

Co to znaczy NIKOTYNA: Alkaloid będący kluczowym składnikiem psychoaktywnym tytoniu. To jest substancja zarówno stymulująca, zwiększająca poziom aktywności neuronów, jak i środek relaksacyjny. Nikotyna może poprawiać umiejętność koncentracji uwagi, obniżać poziom lęku i drażliwości.Nikotynę można korzystać w formie wdychanego dymu tytoniowego, "bezdymnego tytoniu" na przykład tytoniu do żucia, tabaki, albo nikotynowej gumy do żucia.Nikotyna jest substancją silnie uzależniającą, jej używanie prowadzi do rozwoju znacznej tolerancjii. Z racji na błyskawiczny metabolizm głód nikotynowy pojawia się u palacza po około 30-45 minutach od wypalenia ostatniego papierosa. U osoby uzależnionej fizycznie od nikotyny dochodzi do zespołu abstynencyjnego już po kilku godzinach od ostatniej dawki. Jego symptomy obejmują: głód dymu, drażliwość, niepokój, złość, zaburzenia koncentracji, przyrost apetytu, spowolnienie akcji serca, bóle głowy i zaburzenia snu. Głód odczuwany jest najsilnie po 24 godzinach od ostatniego papierosa, a w dalszym ciągu etapowo słabnie poprzez kilka tygodni.Używanie produktów tytoniowe zawierają również sporo innych szkodliwych substancji. Ich przewlekłe wykorzystywanie może prowadzić do powstawania nowotworów i chorób układu krążenia.
patrz także: nikotynizmReber A. (2000). Leksykon psychologii (s.422). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Nawrót:
Co to jest systemu uzależnienia, której regularnie towarzyszy powrót do picia albo używania innych substancji psychoaktywnych. Następuje po okresie abstynencji.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997 nikotyna co znaczy.
Definicja Neuropatia Obwodowa:
Co to jest zaburzenie funkcji nerwów obwodowych. Może się objawiać drętwieniem kończyn, parastezjami („kłucie i mrowienie”), osłabieniem kończyn albo stratą masy mięśniowej i zanikiem głębokich odruchów nikotyna krzyżówka.
Definicja NLP:
Co to jest Programowanie (NLP) - kierunek terapeutyczny stworzony poprzez Richarda Bandlera i Johna Grindera pod koniec lat 70-tych XX wieku w stanach zjednoczonych ameryki.Początkowo celem jego artystów było nikotyna co to jest.
Definicja Narkomania:
Co to jest patrz: uzależnienie od narkotyków nikotyna słownik.

Leczenie Nikotyna znaczenie w Definicje leczenie N .

  • Dodano:
  • Autor: