Słownik Opiaty. Leczenie lekarskiego o działaniu przeciwbólowym i euforyzującym, a wyższych dawkach.
opiaty co to jest

Czy przydatne?

Definicja Opiaty

Co to znaczy OPIATY: Alkaloidy pozyskiwane z maku lekarskiego o działaniu przeciwbólowym i euforyzującym, a wyższych dawkach powodującym osłupienie, śpiączkę i niewydolność oddechową.Do opiatów zalicza się morfinę, kodeinę czy półsyntetyczną heroinęTermin opiaty nie obejmuje syntetycznych opioidówzobacz także: opioidyReber A. (2000). Leksykon psychologii (s.452). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Omamy:
Co to jest patrz: halucynacje opiaty.
Definicja Ogólny Zespół Adaptacyjny:
Co to jest adaptacyjny (General Adaptation Syndrome - GAS) to wzorzec reakcji na stres, który stanowi pierwszą linię obrony organizmu przed potencjalnie szkodliwymi czynnikami. Występuje, gdy organizm styka się opiaty.
Definicja Otępienie Alkoholowe:
Co to jest przewlekłe zaburzenie współwystępujące z uzależnieniem od alkoholu, regularnie pojawia się w 6. dekadzie życia. Prócz działania samego alkoholu na postęp tego zespołu wpływają również: urazy głowy opiaty.
Definicja Opioidy:
Co to jest obejmujący zarówno alkaloidy pozyskiwane z maku lekarskiego: opiaty, jak i ich syntetyczne analogi: leki o działaniu zbliżonym do morfiny, a również związki syntetyzowane w organizmie: opioidy opiaty.

Leczenie Opiaty znaczenie w Definicje leczenie O .

  • Dodano:
  • Autor: