Słownik Opiaty. Leczenie lekarskiego o działaniu przeciwbólowym i euforyzującym, a wyższych dawkach.
opiaty co to jest

Czy przydatne?

Definicja Opiaty

Co to znaczy OPIATY: Alkaloidy pozyskiwane z maku lekarskiego o działaniu przeciwbólowym i euforyzującym, a wyższych dawkach powodującym osłupienie, śpiączkę i niewydolność oddechową.Do opiatów zalicza się morfinę, kodeinę czy półsyntetyczną heroinęTermin opiaty nie obejmuje syntetycznych opioidówzobacz także: opioidyReber A. (2000). Leksykon psychologii (s.452). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Opioidy Endogenne:
Co to jest występujących opiatopodobnych peptydów wytwarzanych poprzez mózg albo przysadkę. Występują w przynajmniej dwóch fundamentalnych ekipach: enkefalin i endorfin. Mogą oddziaływać na receptory opiatowe opiaty co znaczy.
Definicja Opioidy:
Co to jest obejmujący zarówno alkaloidy pozyskiwane z maku lekarskiego: opiaty, jak i ich syntetyczne analogi: leki o działaniu zbliżonym do morfiny, a również związki syntetyzowane w organizmie: opioidy opiaty krzyżówka.
Definicja Osobowość:
Co to jest terminem nadzwyczajnie trudnym do zdefiniowania, a podejście do osobowości jest różna w zależności od stanowiska teoretycznego. Ogólnie można powiedzieć, iż osobowość to charakterystyczny, względnie opiaty co to jest.
Definicja Omamy:
Co to jest patrz: halucynacje opiaty słownik.

Leczenie Opiaty znaczenie w Definicje leczenie O .

  • Dodano:
  • Autor: