Słownik Endogenne Opioidy. Leczenie opiatopodobnych peptydów wytwarzanych poprzez mózg albo.
opioidy endogenne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Endogenne Opioidy

Co to znaczy OPIOIDY ENDOGENNE: Ekipa naturalnie występujących opiatopodobnych peptydów wytwarzanych poprzez mózg albo przysadkę. Występują w przynajmniej dwóch fundamentalnych ekipach: enkefalin i endorfin. Mogą oddziaływać na receptory opiatowe, modulując w ten sposób odczuwanie bólu. Odgrywają ważną rolę w regulacji zachowań emocjonalnych wywołanych poprzez ból, takich jak lęk czy strach.
patrz także: opiaty, opioidyReber A. (2000). Leksykon psychologii (s.452). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Opiaty:
Co to jest pozyskiwane z maku lekarskiego o działaniu przeciwbólowym i euforyzującym, a wyższych dawkach powodującym osłupienie, śpiączkę i niewydolność oddechową.Do opiatów zalicza się morfinę, kodeinę czy opioidy endogenne.
Definicja Osobowość:
Co to jest terminem nadzwyczajnie trudnym do zdefiniowania, a podejście do osobowości jest różna w zależności od stanowiska teoretycznego. Ogólnie można powiedzieć, iż osobowość to charakterystyczny, względnie opioidy endogenne.
Definicja Omamy:
Co to jest patrz: halucynacje opioidy endogenne.
Definicja Opioidy:
Co to jest obejmujący zarówno alkaloidy pozyskiwane z maku lekarskiego: opiaty, jak i ich syntetyczne analogi: leki o działaniu zbliżonym do morfiny, a również związki syntetyzowane w organizmie: opioidy opioidy endogenne.

Leczenie Endogenne Opioidy znaczenie w Definicje leczenie O .

  • Dodano:
  • Autor: