Słownik Zdrowia Promocja. Leczenie zdrowe, pozwalający na każdemu człowiekowi powiększenie.
promocja zdrowia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zdrowia Promocja

Co to znaczy PROMOCJA ZDROWIA: To jest mechanizm skierowany na osoby zdrowe, pozwalający na każdemu człowiekowi powiększenie oddziaływania na swoje zdrowie z sensie jego utrzymania i poprawy. Znaczy zespół działań, których celem jest umocnienie i postęp zdrowia. Adresatem jest cała populacja, a stosowana argumentacja jest zwykle pozytywna.schemat promocyjny dąży do stymulowania ogólnego zaangażowania sprawami zdrowia i zwiększenia świadomości socjalnej zdrowia jako wartości. Charakterystyczne dla promocji zdrowia jest założenie przenikania wszystkich sfer życia człowieka.
patrz także: prewencjaStrelau J. red. (2000), Psychologia. Książka akademicki, T. III, Gdańsk GWPHeszen — Niejodek I., Sęk H., red. (1997) Psychologia zdrowia Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN
Definicja Palimpsesta:
Co to jest patrz: przerwa w życiorysie promocja zdrowia.
Definicja PTSD:
Co to jest patrz: zespół stresu pourazowego promocja zdrowia.
Definicja Przemoc W Rodzinie:
Co to jest to zamierzone, wykorzystujące przewagę sił działanie przeciw członkowi rodziny, naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody. Doświadczanie poprzez dziecko przemocy fizycznej promocja zdrowia.
Definicja Picie Ucieczkowe:
Co to jest Picie motywowane chęcią albo potrzebą ucieczki od nieprzyjemnego nastroju albo sytuacji.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (s. 51) (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie promocja zdrowia.

Leczenie Zdrowia Promocja znaczenie w Definicje leczenie P .

  • Dodano:
  • Autor: