Słownik Psychiczny Uraz. Leczenie przeżycia emocjonalne wywierające wpływ na stan psychiczny.
uraz psychiczny co to jest

Czy przydatne?

Definicja Psychiczny Uraz

Co to znaczy URAZ PSYCHICZNY: Trudne sytuacje i wydarzenia, skrajne przeżycia emocjonalne wywierające wpływ na stan psychiczny. Czynnikami urazowymi mogą być pojedyncze, ujemne, mocne bodźce psychiczne, wielokrotnie powtarzające się ujemne, niekoniecznie mocne bodźce, nie wszystkie sytuacje konfliktowe albo frustracyjne.Konsekwencją urazu psychicznego mogą być okresowe stany obniżenia aktywności i nastroju, poczucie krzywdy, rozdrażnienie, nerwice a nawet psychozySzewczuk W. red. (1985) Leksykon psychologiczny Warszawa, Wiedza PowszechnaReber A. (2000). Leksykon psychologii Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR
Definicja Upośledzenie Kontroli:
Co to jest umiejętność do kontrolowania początku, ilości albo zakończenia przyjmowania substancji psychoaktywnych poprzez osobę ich używającą. Upośledzenie kontroli jest w ICD-10 jednym z mierników zespołu uraz psychiczny.
Definicja Używanie Eksperymentalne:
Co to jest startowych incydentów używania określonego środka psychoaktywnego. Czasami termin ten stosuje się dla ustalenia przyjmowania środków psychoaktywnych w sposób nieregularny, wręcz incydentalny.słownik uraz psychiczny.
Definicja Uzależnienie Behawioralne:
Co to jest patrz:zachowania nałogowe uraz psychiczny.
Definicja Uzależnienie:
Co to jest można zdiagnozować, gdy pośrodku minionego roku wystąpiły przynajmniej trzy z poniżej wymienionych zjawisk:1) mocne marzenie albo poczucie przymusu zażycia substancji; 2) trudności w kontrolowaniu uraz psychiczny.

Leczenie Psychiczny Uraz znaczenie w Definicje leczenie U .

  • Dodano:
  • Autor: